Blerjet “online” në Zvicër, me rekord të ri në vitin 2016

Nga Redaksia 04.01.2017 10:36

“Le Shop” ka përfituar edhe nga trendi në rritje i blerjeve online.

Kjo për faktin se ka gjithnjë më shumë blerës që e njohin teknologjinë e blerjes në këtë mënyrë dhe kjo po e bën gjithnjë më të preferuar blerjen online

“Le Shop” që është supermarketi online i kolosit zviceran të shitjes me pakicë, “Migros”, gjatë vitit 2016 ka shitur në masë rekorde, shkruan srf.ch. Duke realizuar qarkullimin prej 182.1 milionë franga, “Le Shop” e ka tejkaluar për 3.5 për qind shitjen që e ka realizuar në vitin 2015.

Siç bën të ditur vet supermarketi i përmendur, kjo rritje është mundësuar edhe falë dizajnit të ri dhe orareve të reja për dërgimin e mallrave të porositura, përcjell albinfo.ch. Por, “Le Shop” ka përfituar edhe nga trendi në rritje i blerjeve online. Kjo për faktin se ka gjithnjë më shumë blerës që e njohin teknologjinë e blerjes në këtë mënyrë dhe kjo po e bën gjithnjë më të preferuar blerjen online.

Sipas parashikimeve që bën Dominique Locher, shef i “Le Shop”-it, në vitin 2020 blerësit online madje do ta përbëjnë shumicën e blerësve në përgjithësi.

 

Nga Redaksia 04.01.2017 10:36
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.