Gjermania ka riatdhesuar afro 4000 persona në Serbi, të stacionuar edhe në Bujanoc

Nga Redaksia 04.01.2017 09:38

Nga Gjermania këtë vit nga 55.000 të riatdhesuar këtë vit afo 4000 persona janë kryesisht rom, serb, vlah dhe boshnjak nga Serbia, njoftojnë mediat gjermane.

Sipas statstikave nga Komesiariati për Refugjatë në Serbi që ka zyrën e riatdhesimit në aeroport në vendin tonë ja kthyer 3.290 njerëz apo 1.157 familje.

Ivan Mishkoviq nga ky komisariat është shprehur se për ata që nuk kanë ku të shkojnë kanë siguruar strehim në Beloj Palank.

Ai tha se më shumë njerëzë janë kthyer në Novi Sad, Nish, Bujanoc dhe Vrajë për të cilët qeveria gjermane ka paguar shpenzimet e rrugës dhe një ndihmë me mijëra euro./Titulli.com/

Nga Redaksia 04.01.2017 09:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.