Thënjet më të famshme në botën e futbollit gjatë vitit 2016

Nga Redaksia 31.12.2016 20:24

Ky vit ka qenë i mbushur me të papritura, ndryshme trajnerësh, lojtarë të shtrenjtë të transferuar, turne të ndryshme, kështu që në një vit, ka patur shumë shprehje të trajnerëve apo lojtarëve, apo njerëz të lidhur me sportin, shprehje të cilat u bënë shpejt të populluara.

‘Nuk kam informacion për rezultatet në këtë moment[në Premeir Ligë, por dëgjova që Bajern ka humbur. Hahahaha!’ – Jurgen Klopp

‘Kjo është një hakmarrje. Dhe është personale, jo profesionale… Pep qesh me ty gjithë kohës. Ai të bën të besosh se ju jeni miq të mirë, dhe në fund të tradheton’ – agjenti i Jaja Ture

‘Ajo më pyeti nëse mund t’i blija një ‘iPad’ në Amerikë, pasi në Itali nuk ishte ene i disponueshëm. Pastaj nuk e di, nëse Wanda donte vërtet tabletin apo të fliste me mua’ –Mauro Ikardi, në autobiografinë e tij ku zbulon se gruaja e Diego Lopez flirtonte me të. ‘Unë nuk flas për tradhtarë’ –Diego Maradona, duke folur për treshen Icardi-Wanda-Lopez.

‘Dëshirë, është fjalë e madhe. Unë do të përdorja fjalën ‘të eksituar’ për të përshkruar lojtarët e mi’ –Van Gaal

‘As që dua t’ia di se çfarë mendon Ksavi për mua. Ai luan në Katar, unë as që di ku i bie. Ai ka fituar trofe të rëndësishëm, por jo Topin e Artë’. – Cristiano Ronaldo

‘Nëse e gjithë skuadra do ishte në nivelin tim do ishte fantastike’ –Cristiano Ronaldo

‘Shpresoj qe ‘Puma’ mos të jetë duke prodhuar prezervativë’ –Xherdan Shaqiri, pas grisjes së bluzës së tij, në ndeshjet e EURO 2016.

‘I tillë është futbolli, njëherë do jesh qeni, njëherë do jesh pema’ – Mario Gotze

‘Edhe Supermeni është Klark Kenti ndonjëherë’ – fansat e Juventus-it, duke treguar mbështetje për portierin Bufon

‘Karranger lojtar i keq, lojtar i mirë, shumë që e urrejnë? Askush s’do t’ia dijë’ –Baloteli

‘Herën e fundit që kam ngritur një kupë, ishte një kanoçe ‘Redbulli’’ –Vardy.

 

 

 

Nga Redaksia 31.12.2016 20:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.