Gazetari i RTV ”Presheva”, Zejnulla Dauti zgjedhet sekretar i PDSH-së

Nga Redaksia 30.12.2016 09:36

Partia Demokratike Shqiptare në Preshevë ka mbajtur mbledhjen e parë të kryesisë me përbërje të re dhe ka zgjedhur nënkryetarit dhe sekretarin e partisë.

Ragmi Mustafa, kryetar i PDSH-së gjatë një konference për shtyp ka kumtuar edhe zgjedhjen që ka bërë kryesia që ka vendosur për nënkryetar të jetë Ilir Sadriu, ndërsa për sekretar Zejnulla Dauti ish gazetar I RTV “Preshevës”.

Ai ka thënë se kuvend i VI-të  i PDSH-së ishte një test për të konfirmuar fuqinë e partisë.

Mustafa lidhur me buxhetin për vitin e ardhshëm të komunës së Preshevës e konsideroi se është një përrallë fëmijësh.

“Është bë një prezantim përrallor i buxhetit të komunës për 1 miliardë e 200 milionë dinarë. Buxheti i komunës nuk është përrallë, por është dokument shkencor dhe ligjor dhe të shtohet buxheti real që maksimalisht mund të arrihet për një vit 800 milionë dinarë edhe të rritet për 50% më shumë vlerë”, është shprehur Mustafa.

Sipas tij kjo është më tepër se përrallë dhe ti tregohet popullit përralla, të mençur që e kemi në Preshevë, populli që di të vlerësojë, populli që ka jetuar me shekuj këtu këtë përrallë nuk e ka dëgjuar kjo ndodh vetën në komunën e Preshevës, tha mes tjerash Mustafa./Titulli.com/

Nga Redaksia 30.12.2016 09:36
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.