Kryesia e PDSH-së kërkon menjëherë të ndërpritet procesi zgjedhorë brenda partisë

Nga Redaksia 05.12.2016 13:21

Disa nga anëtarët e kryesisë dhe këshilltarët e PDSH –së në Kuvendin Komunal në Preshevë kanë lëshuar një deklaratë që kundërshtojmë ashpër sjelljen e individëve të caktuar të cilët kanë krijuar situata të cilat nuk i bëjnë nder Partisë Demokratike Shqiptare dhe nuk kontribuojnë në rrjedhat e proceseve demokratike të cilat janë duke u zhvilluar në parti dhe me të cilat e dëmtojnë rënd imazhin e krijuar ndër vite nga gjenerata dhe aktivist të shumtë.

Kjo deklaratë vjen si pasojë e situatës së krijuar në nëndegën e PDSH-së në Rahovicë, ku një grup individësh të papërgjegjshëm, kanë penguar mbajtjen e zgjedhjeve për kuvendin zgjedhorë të partisë.                                                   

Këta anëtarë kërkojmë që menjëherë të ndërpritet procesi zgjedhorë, deri në krijimin e kushteve për zgjedhje transparente demokratike dhe të pranueshme nga të gjithë./Titulli.com/

 

 

Nga Redaksia 05.12.2016 13:21
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.