“Draw it Yourself” mbështet të rinjtë për projekte në Ballkan

Nga Redaksia 07.10.2016 11:42

SAJV të ofron ty si i ri/e re ose si organizatë rinore rastin që t`i shprehësh nevojat tua për të realizuar një projekt në lidhje me vendet e Ballkanit.

Ne angazhohemi për atë që ta zhvillojmë në atë mënyrë projektin që të mund ta ofrojmë ty.

“Draw it Yourself” mban emrin konferenca interesante që mbahet më 19 tetor në Bernë me organizim të SAJV. Kjo është shkurtesa për emrin e Organizatës çati të të rinjve të Zvicrës, e cila njëherësh është edhe këshillimore dhe zëdhënëse e rinisë. Në këtë aktivitet të interesuarit mund të mësojnë më shumë për formulimin e kritereve të financimit të projekteve promovuese. “Eja te ne dhe na trego se çfarë mbështetjeje dëshiron për projektin tënd për të rinjtë në lidhje me vendet e Ballkanit”, thuhet në ftesën e SAJV.

Shpeshherë na mungojnë gjëra të caktuara për të zhvilluar një projekt. Çfarë të mungon ty? Çfarë lloj mbështetjeje për cilin projekt? SAJV të ofron ty si i ri/e re ose si organizatë rinore rastin që t`i shprehësh nevojat tua  për të realizuar një projekt në lidhje me vendet e Ballkanit. Ne angazhohemi për atë që ta zhvillojmë në atë mënyrë projektin që të mund ta ofrojmë ty.

Prandaj: Eja në Konferencën Vjetore të Projektit të Lindjes (Ostprojekt)  “Draw It Yourself”, që të përfitosh nga ky rast unik.

Konferenca mbahet më 19 tetpr 2016 nga ora 16.45 deri në orën 21.15 në Bernë, në Atelietë Bollwerkstadt (Bollwerk 35, 3011 Bern).

Pas aktivitetit ju pret një apero.

Mund të paraqiteni deri më s¨üe voni më 16 tetor te Sophie Neuhaus ,sophie.neuhaus@sajv.ch

Projekti i lindjes ofron edhe mbështetje finaciare.

Për informata më të hollësishme: http://www.sajv.ch/projekte/ostprojekt/mitmachen/

Nga Redaksia 07.10.2016 11:42
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.