Hyundai zbulon konceptin e RN30 (Foto)

Nga Redaksia 02.10.2016 14:22

Kompania Hyundai ka zbuluar konceptin e ri të veturës, me të cilën tregon se është gati t’i hyjë botës së supermakinave

Modeli RN30 që është një veturë e gjerë dhe e lartë, me shumë fuqi dhe e shpejtë, është fjala e fundit e Hyundait – kompanisë që deri tani nuk është shquar për një veturë të tillë.

Me rritjen e madhësisë, automobili me 2.0-litra ka motor me 374 kuajfuqi, i cili mund të krahasohet me Mercedesin.

Pamja e përparme nuk ka dalë nga modelet tjera, megjithëse ka një grill shumë më të madh, kurse pjesët tjera kanë ndryshime të mëdha.

Dyert që hapen duke u ngritur lartë, ndihmohen nga dy motorë elektrikë, për ta bërë procesin shumë më të lehtë.

Nuk bëhet e ditur se kur do të hyjë në prodhim kjo makinë, apo data e përafërt e lansimit.

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 4

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 5

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 6

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 7

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 8

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 9

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 10

Nga Redaksia 02.10.2016 14:22
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.