Arrihet bashkëpunimi i parë me aktorët preshevarë

Nga Redaksia 23.09.2016 16:40

Drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Preshevë, Mendurim Presheva ka realizuar takimin e parë me grupin e artistëve preshevarë.

Gjatë bisedës u akorduan rreth realizimit të projektit teatral "Skicuesi" të autorit Michael Healey, i cili njëkohësisht do të prezantojë Preshevën në festivalin "Ditët e komedisë Shqiptare" dhe më gjerë.

Ky është projekti i parë i cili realizohet me ardhjen e drejtorit të institucionit kulturor lokal, projekti "Skicuesi"do të bëhet me tekst të Michael Healey, regjia Afeida Boriçi, asistent regjie Musa Isufi, skenografi Nexhat boriçi, ndriçimi Xhemal Hasani dhe me aktorë Gani Veseli, Artan Ibishi dhe Gjelbrim Emini./Titulli.com/

 

Nga Redaksia 23.09.2016 16:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.