Vidhen dy vepra arti të Andy Warholit (Foto)

Nga Redaksia 19.12.2015 17:40

Dy grafika digjitale të artistit amerikan Andy Warhol, dhe një e Otto Piene, janë vjedhur në Nurnberg.

“Katedralja e Kolnit”, dhe ajo e futbollistit gjerman “Harald (Toni) Schumacher” e krijuar në vitin 1983 janë vjedhur në makinën e drejtorit të Galerisë Hafenrichter, Jens Hafenrichte, raporton Artnet.

Ato dy punime si dhe disa të tjera duhej të dërgoheshin për një ekspozitë në Dusseldorf, transmeton Koha.net. Në makinë ishin gjithsej shtatë vepra arti që duhej të dërgoheshin për ekspozitë, por vetëm tri prej tyre janë vjedhur.

Këto vepra arti kanë një vlerë rreth 100 mijë euro. Galeria ka thënë se është konfirmuar policia dhe janë në kërkim të dyshuarve. /Titulli.com/

Nga Redaksia 19.12.2015 17:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.