Microsoft sjell aplikacion për dizajn në Windows 10

Nga Redaksia 06.08.2015 15:55

Microsoft ka treguar se tani për Windows 10 do të jetë edhe një aplikacion i ri për dizajn i quajtur Sway.

Sway është prezantuar si aplikacion me elemente për projektim dhe dizajnim të përgjithshëm që do të përshtatet në madhësi të ndryshme të ekranit, transmeton Koha.net.

Ky aplikacion i lejon përdoruesit që të importojnë fotot nga galeria e tyre në rrjetet sociale, të shtojnë tekste apo edhe përmbajtje të tjera nga YouTube.

Sipas “The Next Web”, ky aplikacion në Windows 10 mund të përdoret edhe pa internet, përveç nëse do të merrni videot nga YouTube apo rrjetet sociale atëherë kërkohet interneti.

Përdoruesit mund të marrin aplikacionin Sway në faqen Docs.com, përmes të cilës Microsoft lejon marrjen e aplikacioneve të ndryshme. /Titulli.com/

Nga Redaksia 06.08.2015 15:55
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.