Ekspozitë e Destan Gashit në Vjenë

Nga Redaksia 24.06.2015 15:24

Nga data 11 qershor deri më 31 gusht 2015, Destan Gashi ekspozon 8 vepra nga mermeri në galerinë Wohlleb, në qendër të Vjenës.

„Rasti ishte që të ekspozoja disa skulptura për tre ditë me disa piktorë austriakë, por interesi për veprat e mia ishte aq i madh,
prandaj galeria vendosi të bëhet zgjatja e ekspozitës së skulpturave deri në fund të gushtit“, tha Destan Gashi.

Ambasadori i Kosovës në Vjenë, Sami Ukelli, së bashku me një delegacion nga Ministria e Diasporës dhe Ministria e Kulturës nga Prishtina vizituan ekspozitën e Destan Gashit.

Adresa e ekspozitës: Galeri Wohlleb, Seidlgasse 23, 1030 Vjenë, Austri.

Ekspozita mbetet e hapur deri më 31 gusht 2015. Nga e hëna deri të premten: Nga ora 9.00 deri 18.00, e shtunë 9.00 – 13.00

Hyrja është gratis. /Titulli.com/

Nga Redaksia 24.06.2015 15:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.