Muzeu i Berlinit ekspozon 115 piktura të Edi Ramës

Nga Redaksia 26.04.2015 20:08

Edi Rama po zhvillon një vizitë disa ditore në Gjermani. Ai është takuar me kryeministrin e landit Baden-Vurtenberg, Uinfried Kretscham. Ata janë zotuar për t’u angazhuar për thellimin e bashkëpunimit të dy qeverie në sferën ekonomike.

Galeria e artit në Berlin “Michael Schultz” ka çelur mbrëmjen e djeshme një ekspozitë të veçantë, me pikturat e kryeministrit shqiptar Edi Rama.

Lajmin e njofton vetë kryeministri në faqen e tij në “Facebook”, shoqëruar me disa foto nga momentet e hapjes së ekspozitës. Rama shoqërohej në muze së bashku me bashkëshorten Lindita Rama.

Pikturat e një kryeministri janë kureshtje më vete dhe jo më kot në ekspozitë ka pasur shumë vizitorë.

Në postimin e tij, Rama shkruan se 115 pikturat e shfaqura në dy muze të ndryshme në Berlin, ishin rezultat i viteve të qëndrimit në zyrë.

“Mbrëmë në Berlin, në Galerinë prestigjioze të artit modern ‘Michael Schultz’, ku u çel në prani të shumë koleksionistëve e artdashësve ekspozita me 115 piktura të bëra gjatë viteve në tryezën e zyrës. Dy muzeume të artit në Gjermani shfaqën interesin për ta ekspozuar koleksionin në mjediset e tyre. Një kontribut modesisht pozitiv edhe për imazhin e Shqipërisë”, shkruan Rama.

Edi Rama po zhvillon një vizitë disa ditore në Gjermani. Ai është takuar me kryeministrin e landit Baden-Vurtenberg, Uinfried Kretscham. Ata janë zotuar për t’u angazhuar për thellimin e bashkëpunimit të dy qeverie në sferën ekonomike.

Rama ka vizituar gjithashtu edhe qendrën kryesore të gjigantit gjerman “Benz”. Kjo vizitë vjen në kuadër të përpjekjeve të qeverisë shqiptare për të tërhequr sa më shumë investitor gjermanë në vendin tonë. / KultPlus.com 

Nga Redaksia 26.04.2015 20:08
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.