Kthehu ...

Shkencë & Teknologji

Google me shumë produkte të reja në tetor!

👤Redaksia 🕔11:06 27.09.2016

Në ngjarjen e shumëpritur të tetorit, Google pritet të lansojë telefonat e ri që sipas spekulimeve do të marrin emrin Pixel dhe Pixel XL.

Lexo Artikullin e plotë

Xperia XZ dhe X Performance marrin Android 7.0 Nougat

👤Redaksia 🕔11:04 27.09.2016

Përdoruesit e pajisjeve Xperia të Sony kanë qenë shumë të entuziazmuar të dijnë se kur pajisja e tyre do të punojë me Android 7.0 Nougat.

Lexo Artikullin e plotë

Foto: Rrjedh pamja e re e Google Pixel

👤Redaksia 🕔11:02 27.09.2016

Ngjarja e Google më 4 tetor do të sjell shumë risi. Por për momentin në VentureBeat ka rrjedhur fotoja e Google Pixel.

Lexo Artikullin e plotë

Sony lanson zyrtarisht modelin Xperia X Compact

👤Redaksia 🕔11:00 27.09.2016

Sony Xperia X Compact së fundi ka dalur në para-porositje në Amerikë dhe tani është lansuar për një çmim prej 499 dollarëve.

Lexo Artikullin e plotë

Google po bashkon Chrome dhe Android?

👤Redaksia 🕔10:59 27.09.2016

Kohëve të fundit po qarkullojnë disa thashethemeve sipas të cilave Google mund të shkrijë në një dy sistemet e saj operative, Chrome OS dhe Android.

Lexo Artikullin e plotë

Kjo mund të jetë risia e radhës në Messenger

👤Redaksia 🕔11:59 26.09.2016

Në 2014, Facebook prezantoi një aplikacion të quajtur Rooms, i cili lejonte njerëzit të fillonin dhe t’i bashkoheshin një bisede publike duke përdorur një pseudonim. Megjithatë, nuk është se mori shumë vëmendje dhe u mbyll në vitin 2015.

Lexo Artikullin e plotë

Pjesët përbërëse të iPhone 7 kushtojnë jo më shumë se 220 dollar

👤Redaksia 🕔11:38 26.09.2016

Kostoja e pjesëve përbërse të iPhone 7 është $450 më pak se sa çmimi i telefonit, sipas një kompanie çmontimi.

Lexo Artikullin e plotë

WhatsApp me një super tipar të ri për komunikim në grup

👤Redaksia 🕔11:36 26.09.2016

WhatsApp beta ka krijuar një tipar të ri i cili ju lejon që lehtësisht të përfshini në bisedë grupore njerëz të ndryshëm.

Lexo Artikullin e plotë

Samsung lanson modelin e ri Galaxy on7 (2016)

👤Redaksia 🕔11:34 26.09.2016

Gjatë disa javëve të fundit, është folur mjaft për serinë e re të telefonave On të Samsung, të cilat pritet që të lansohen zyrtarisht në javët e ardhshme.

Lexo Artikullin e plotë

Galaxy S8 me grafikë dhe procesor të jashtëzakonshëm

👤Redaksia 🕔11:33 26.09.2016

Sipas një raporti të ri nga SamMobile, thuhet se Galaxy S8 do të paketoj procesorin Exynos 8895 dhe në të njejtën kohë do të ketë të integruar çipin ARM Mali-G71 GPU.

Lexo Artikullin e plotë

HTC me linjën e re të telefonave Ocean?

👤Redaksia 🕔11:32 26.09.2016

Gjatë ditëve të kaluara ka qarkulluar online një imazh i një telefoni HTC.

Lexo Artikullin e plotë

Vendet me armët më të shumta bërthamore

👤Redaksia 🕔12:46 25.09.2016

Koreja e Veriut kreu një provë të pestë për shpërthim bërthamor në tetë muajt e fundit, duke ngritur frikën rreth aftësive të saj bërthamore.

Lexo Artikullin e plotë

Pse numrat në telefon dhe në kalkulator janë të radhitur ndryshe? (Foto)

👤Redaksia 🕔12:39 25.09.2016

Telefonat dhe kalkulatorët i përdorim çdo ditë. Këto dy pajisje kanë ngjashmëri - 10 numra, të rradhitur nga tre në tre rreshta dhe butoni 0 nën numrat tjerë.

Lexo Artikullin e plotë

Ja çfarë ndodh me fotogarfitë që fshini nga kompjuteri

👤Redaksia 🕔12:36 25.09.2016

Kur ju fshini një skedar në një kompjuter, mendoni se ndoshta ai është zhdukur përgjithmonë, por në fakt nuk është kështu.

Lexo Artikullin e plotë

Google e interesuar ta blejë rrjetin social Twitter?

👤Redaksia 🕔12:31 25.09.2016

Një prej platformave më të mëdha të mediave sociale duket se është e interesuar të bëjë biznes me Google.

Lexo Artikullin e plotë

Snapchat sapo ka lançuar krijimin e produktit që të gjithë kemi ëndërruar!

👤Redaksia 🕔12:29 25.09.2016

Nëse ende nuk jeni fiksuar me ‘Snapchat’ me shumë mundësi tani do të çmendeni pas tij.

Lexo Artikullin e plotë