Kthehu ...

Shkencë & Teknologji

Për çfarë shërben kjo pajisje e vendosur në xhamin veturave? (VIDEO)

👤Redaksia 🕔12:22 05.10.2016

Kjo pajisje shërben për bllokimin e veturës kur ajo parkohet në vende të ndaluara për parking.

Lexo Artikullin e plotë

WhatsApp me tipare të reja, të ngjashme me SnapChat!

👤Redaksia 🕔12:20 05.10.2016

WhatsApp ka lansuar disa tipare të reja të ngjashme me ato të rivalit Snapchat përmes të cilave përdoruesit mund të vizatojnë në foto.

Lexo Artikullin e plotë

Facebook gati me bisedat sekrete në Messenger

👤Redaksia 🕔12:18 05.10.2016

Në pranverën e kaluar WhatsApp kishtë lëshuar një kod të ri përmes të cilit shtohej një shtresë e re e sigurisë për miliarda përdoruesit e aplikacionit, duke krijuar kështu rrjetin më të gjerë të mesazheve të koduara në histori.

Lexo Artikullin e plotë

Hap i madh për adhuruesit e dronëve (VIDEO)

👤Redaksia 🕔12:16 05.10.2016

Praktikimi i lojërave dhe xhirimeve me dronë, më nuk ka të ndalur.

Lexo Artikullin e plotë

Google sjell edhe Chromecast Ultra me 4K!

👤Redaksia 🕔12:15 05.10.2016

Google sot ka lansuar edhe gjeneratën e re të pajisjes e cila bën transmetim të përmbajtjes, raporton CNN.

Lexo Artikullin e plotë

Lista e produkteve që do të lansojë sot Google (video)

👤Redaksia 🕔10:53 04.10.2016

Google do të prezentojë pajisjet e reja Pixel dhe Pixel XL në ngjarjen mediale që do të mbahet gjatë ditës së sotme.

Lexo Artikullin e plotë

Google së shpejti me Mi Box, kushton 69 dollarë!

👤Redaksia 🕔10:51 04.10.2016

Ndërsa Google TV ishte në përgatitje, Roku dhe Amazon Fire TV ishin të zëna duke marrë tregun.

Lexo Artikullin e plotë

Video që po trondit rrjetin, jetë aliene mbi Tokë? NASA fshin pamjet! (VIDEO)

👤Redaksia 🕔10:49 04.10.2016

Një dritë e çuditshme blu është filmuar të fluturonte me shpejtësi të madhe në orbitën e Tokës.

Lexo Artikullin e plotë

BMW planifikon të prodhojë makinat elektrike X3 dhe Mini

👤Redaksia 🕔10:47 04.10.2016

BMW ka njoftuar të premten se është duke planifikuar për të lansuar një version të makinës X3, krejt elektrike si dhe një Mini elektrike.

Lexo Artikullin e plotë

Samsung rifillon shitjet e Galaxy Note 7!

👤Redaksia 🕔10:46 04.10.2016

Samsung ka njoftuar se Galaxy Note 7 tani është në dispozicion për shitje sërish në Korenë e Jugut.

Lexo Artikullin e plotë

Robotët që gatuajnë pica

👤Redaksia 🕔11:32 03.10.2016

Një kompani e re në Silicon Valley të Kalifornisë ka punësuar robotët për të bërë pica. Kjo është një prej firmave të reja që po përdorin teknologjinë për të kryer veprime të përsëritshme.

Lexo Artikullin e plotë

Nokia D1C, specifikat e telefonit rrjedhin online!

👤Redaksia 🕔11:30 03.10.2016

Një telefon i ri Nokia që nuk është lansuar zyrtarisht dhe që duket se titullohet Nokia D1C, ështa shfaqur në Geekbench.

Lexo Artikullin e plotë

Facebook lanson Messenger Lite për Android

👤Redaksia 🕔11:28 03.10.2016

Rrjeti social Facebook ka lansuar një version më të lehtë të aplikacionit të saj të famshëm, Messenger, në përpjekje që përdoruesit me qasje të dobët në internet të kenë më të lehtë komunikimin.

Lexo Artikullin e plotë

Samsung Galaxy S8 me ekranin në 4K dhe pa portin për kufje!

👤Redaksia 🕔11:25 03.10.2016

Disa javë më parë një raport i publikuar nga The Korea Herald ka deklaruar se telefoni i rradhës i linjës Galaxy nga Samsung, Galaxy S8, do të ketë ekran me rezolucion prej 4K. tani. Ndërsa tani një raport i ri nga SlashGear ka bërë të njejtin deklarim.

Lexo Artikullin e plotë

Pixel, zbulohen gjitha detajet e telefonit të ri të Google!

👤Redaksia 🕔11:24 03.10.2016

Në prag të lansimit të pajisjeve të reja nga Google që do të ndodh më 4 tetor, operatori kanadez Bell ka zbuluar aksidentalisht telefonin e ri, Pixel.

Lexo Artikullin e plotë

Nuk do ta besoni nga çka do përbëhet xhami i iPhone 8

👤Redaksia 🕔14:24 02.10.2016

Teksa iPhone i ardhshëm i Apple pritet të bëhet publik në shtator të vitit të ardhshëm, zërat rreth tij për dizajnin, materialin e të tjerë vijojnë të shtohen.

Lexo Artikullin e plotë