Kthehu ...

Shkencë & Teknologji

HTC do të prezantojë tre smartfonë të rinj deri në fund të 2017-s

👤Redaksia 🕔19:56 19.09.2017

Në fillim të 2017-ës zyrtarët nga kompania Taiwaneze, HTC kanë deklaruar se nuk do të lansojnë më shumë se 6-7 smartfonë gjatë këtij viti, por tani si duket kjo ka ndryshuar.

Lexo Artikullin e plotë

Tani mund ta instaloni iOS 11 në iPhone apo iPad tuaj

👤Redaksia 🕔19:51 19.09.2017

Apple sapo ka lëshuar zyrtarisht iOS 11 për iPhone dhe iPad.

Lexo Artikullin e plotë

BMW po punon në krijimin e veturave pa çelësa (Foto)

👤Redaksia 🕔20:00 18.09.2017

Nder trendët e fundit në industrinë e automobilizmit, janë largimi i çelësave dhe zëvendësimi i tyre me aplikacione nga telefonat e zgjuar.

Lexo Artikullin e plotë

WhatsApp e mundëson opsionin si të Viber-it (FOTO)

👤Redaksia 🕔10:47 15.09.2017

WhatsApp e ka përfunduar me sukses testin për fshirjen e mesazheve të padëshiruara.

Lexo Artikullin e plotë

Ngarkuesi wireless Apple AirPower mbërrin në 2018-ën

👤Redaksia 🕔10:45 15.09.2017

AirPower shfrytëzon standartin Qi Wireless me të cilin mund të ngarkojë bateritë e disa pajisjeve njëherazi. Si do të ndodhë kjo?

Lexo Artikullin e plotë

Samsung me Galaxy Note të palosshëm (FOTO)

👤Redaksia 🕔11:56 14.09.2017

Samsung po synon të lançojë një version të palosshëm të Galaxy Note vitin e ardhshëm ka thënë së fundmi presidenti i Samsung Mobile, Dong Jin Koh, shkruan Top Channel.

Lexo Artikullin e plotë

Investitorët të shqetësuar nga data e lëshimit në treg të iPhone X

👤Redaksia 🕔11:54 14.09.2017

Aksionet e Apple u mbyllën ditën e mërkurë me një çmim prej 159.65 dollarë, që është një rënie prej 0.75 për qind nga një ditë më parë

Lexo Artikullin e plotë

Apple nuk shet më modelet në ngjyrë të kuqe të iPhone 7 dhe 7 Plus

👤Redaksia 🕔11:52 14.09.2017

Edhe pse modelet në ngjyrë të kuqe janë tërhequr, Apple ende do të shesë modelet në ngjyrë gri, artë, zezë mat dhe zezë me shkëlqim.

Lexo Artikullin e plotë

Apple totalisht në varësi të Samsung për iPhone 8

👤Redaksia 🕔10:32 08.09.2017

Një modul OLED pritet të kushtojë rreth 120 deri në 130 dollar nga 45-55 dollar për modulet LCD përdorur më parë në iPhone.

Lexo Artikullin e plotë

Twitter qetëson sytë tuaj me “Night Mode” në desktop

👤Redaksia 🕔10:29 08.09.2017

Kompania prezantoi funksionalitetin ditën e Mërkure edhe pse e ka testuar prej javësh.

Lexo Artikullin e plotë

A e dini pse themi “Alo” kur përgjigjemi në telefon?

👤Redaksia 🕔09:50 05.09.2017

Me siguri e keni pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon. Në fakt, kjo fjalë është përdorur për herë të parë nga Thomas Edison.

Lexo Artikullin e plotë

Prodhohet laptopi më i hollë në botë

👤Redaksia 🕔09:49 05.09.2017

Kompania Asus sapo ka prezantuar laptopin e saj më të ri raporton Yahoo Tech.

Lexo Artikullin e plotë

ZYRTARE: iPhone 8 do të prezantohet më 12 Shtator

👤Redaksia 🕔09:59 04.09.2017

Apple ka zyrtarizuar më në fund datën e konferencës së saj.

Lexo Artikullin e plotë

Në këtë shtet vetura Golf do të lirohet për 3.000 euro

👤Redaksia 🕔09:56 04.09.2017

Danimarka, ku për shkak të tatimeve të larta çmimet e automobilave janë ndër më të lartat në Evropë, së shpejti do të ulë tatimet për automjetet.

Lexo Artikullin e plotë

Samsung Përgjysmon Kohën e Larjes së Rrobave me Teknologjinë Inovatore QuickDriveTM

👤Redaksia 🕔11:22 31.08.2017

WW8800M i ri me teknologjinë QuickDriveTM përshpejton proceset e lavatriçes pa ndikuar performancën e larjes, duke u mbështetur në një ndihmë inteligjente AI dhe në derën e mirëpritur AddWash™

Lexo Artikullin e plotë

Hakohet Instagram, vidhen informacionet e kontaktit të njerëzve me famë

👤Redaksia 🕔11:21 31.08.2017

Sipas Instagram, disa hakerat kanë shënjestruar profilet e njerëzve me famë për tu marrë informacionet e kontaktit.

Lexo Artikullin e plotë