Kthehu ...

Thashetheme

Greta Koçi publikon këngën e re, këngëtarja më joshëse se kurrë më parë (Video)

👤Redaksia 🕔11:04 20.02.2017

Greta Koçi ka nxjerrë në treg projektin më të ri muzikor. Kënga mban titullin “Atij”.

Lexo Artikullin e plotë

Prindërit “shpullë” Ilda Bejlerit për spotin (Foto)

👤Redaksia 🕔10:33 20.02.2017

Në një intervistë në “Insta-live”, moderatorja ka treguar se vetëm prindërit e saj kanë qenë kritikë për spotin.“Pasi i binda e kuptuan”, – tha ajo.

Lexo Artikullin e plotë

Sukseset më të mëdha të Kosovës

👤Redaksia 🕔19:45 18.02.2017

Kosova ka pasur suksese edhe në skenën muzikore.

Lexo Artikullin e plotë

Noizy vazhdon me thumba, por ndaj kujt? (Foto)

👤Redaksia 🕔11:02 17.02.2017

Reperi Rigels Rajku, i njohur me emrin artistik, Noizy, nuk ndalet së provokuari.

Lexo Artikullin e plotë

Yjet që duken mahnitshëm edhe pa grim (Foto)

👤Redaksia 🕔10:49 17.02.2017

Edhepse aktoret, modelet dhe këngëtaret e famshme janë vazhdimisht në syrin e publikut, ato duket se ndonjëherë ja lejojnë vetes që të publikojnë edhe fotografi pa grim.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiptari çon në këmbë jurinë e “The Voice” në Gjermani (Video)

👤Redaksia 🕔12:08 16.02.2017

Shpresim Ahmeti është djaloshi që arriti të kthente disa anëtarë të jurisë në konkursin e talentëve “The Voice” në Gjermani.

Lexo Artikullin e plotë

Dua Lipa fiton çmimin e artistes së re më të mirë nga NME Magazine (Foto)

👤Redaksia 🕔11:57 16.02.2017

Ylli i muzikës pop në rritje e sipër, Dua Lipa karrierën e saj e filloi në Londër, por tash e disa kohë ajo po qëndron dhe në Amerikë për të përfunduar kështu albumin e saj të parë i cili pritet të lanësohet në muajt e ardhshëm.

Lexo Artikullin e plotë

Morena Taraku nuk ndalet, edhe në këngën e re ka diçka të vjedhur (Video)

👤Redaksia 🕔21:00 15.02.2017

Dy ditë më parë këngëtarja e mirënjohur tashmë Morena Taraku ka lansuar projektin e saj më të ri të titulluar “Inat” një këngë e cila po pëlqehet mjaft shumë.

Lexo Artikullin e plotë

Përveç Shën Valentinit, ja çfarë festoi Labi mbrëmë (Foto)

👤Redaksia 🕔20:58 15.02.2017

Shumë artistë e këngëtarë të njohur dje kanë festuar ditën e tyre të dashurisë.

Lexo Artikullin e plotë

Kënga e re e Era Istrefit, me 24 shkurt

👤Redaksia 🕔13:41 15.02.2017

Përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale, këngëtarja Era Istrefi ka zbuluar se si do të duket në klipin e “Redrum”.

Lexo Artikullin e plotë

Një serb i fejuar me shqiptare në Big Brother? Fansat lusin Arbanën të mos lejojë këtë (Foto)

👤Redaksia 🕔13:39 15.02.2017

Lajmi se në “Big Brother” do të ketë çifte, lumturoi publikun pafund, por kjo nuk zgjati shumë.

Lexo Artikullin e plotë

Kim i zgjatë tej mase flokët, bëhet një zeshkane tipike (Foto)

👤Redaksia 🕔13:36 15.02.2017

Bukuroshja që ka kohë që po punon me stilistin e flokëve, Chris Appleton, i njohur për bashkëpunimin me Rita Orën, ka vendosur që të ndërrojë dukjen e superyllit televiziv amerikan, Kim Kardashian.

Lexo Artikullin e plotë

10 letrat e dashurisë më të bukura të të gjitha kohërave

👤Redaksia 🕔14:15 14.02.2017

Kryeveprat më të mëdha letrare kanë pasur si protagoniste dashurinë. Lumenj ndjenjash janë derdhur, duke bërë të rrjedhin fjalë të paharrueshme. Njerëz të mëdhenj, artistë, shkencëtarë: “I gjithë universi i bindet dashurisë”.

Lexo Artikullin e plotë

Si lindi Shën Valentini

👤Redaksia 🕔14:12 14.02.2017

Shën Valentini ose në gegërisht Shna Valendini (latinisht Valentinus), (lindja e panjohur, vdekja me 14 shkurt) është një shënjtor dhe dëshmor i kishës katolike dhe i kishës ortodokse.

Lexo Artikullin e plotë

Kështu duket Teuta Krasniqi për Shën Valentin (Foto)

👤Redaksia 🕔14:09 14.02.2017

Aktorja e cila mund të themi se ka vërtetë një karrierë të bujshme në botën e artit, duke luajtur në shumë filma, seriale vendore e drama me role të ndryshme dhe duke arritur majat e sukseseve, këtë ditë ka zgjedhur ngjyrën e kuqe që ta shënojë ditën e të dashuruarve, shkruan revista Kosovarja.

Lexo Artikullin e plotë

Linda Halimi do të performojë përkrahë yjeve botërore (Foto)

👤Redaksia 🕔14:02 14.02.2017

Fituesja e festivalit të këngës në RTSH, kësaj radhe pritet të përjetojë një sukses të radhës jashtë kufijve shqiptarë, shkruan KultPlus.

Lexo Artikullin e plotë