Kthehu ...

Sport

Formacioni më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale

👤Redaksia 🕔10:29 12.07.2018

Mediumi i njohur Bleacher Report ka përpiluar formacionin më të mirë të dy ndeshjeve gjysmëfinale në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Lexo Artikullin e plotë

Hazard kthehet në objektivin të Barcelonës, rivalitet me Real Madridin për belgun

👤Redaksia 🕔10:22 12.07.2018

Eden Hazard është kthyer në objektiv primar të Barcelonës për këtë verë, që kërkohet që një kohë të gjatë edhe nga Real Madridi .

Lexo Artikullin e plotë

Fanellat e Ronaldos po shiten “flakë”

👤Redaksia 🕔10:11 12.07.2018

Juventusi ka shituar fanella të Cristiano Ronaldos gjatë ditës së mërkure mesatarisht një për minutë në dyqanin në Milano.

Lexo Artikullin e plotë

Festa e çmendur e tifozëve të Kroacisë pas kualifikimit në finale të Kupës së Botës (VIDEO)

👤Redaksia 🕔10:02 12.07.2018

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës.

Lexo Artikullin e plotë

Kroacia, për herë të parë, në finale të Botërorit

👤Redaksia 🕔08:20 12.07.2018

Kombi “mëmë” i futbollit është në lot pas një feste të çmendur pak ditë më parë kur Anglia u rikthye në një gjysmëfinale Botërori pas 28 vitesh.

Lexo Artikullin e plotë

Historike, Kroacia në finale të Kupës së Botës (VIDEO)

👤Redaksia 🕔23:02 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë në futboll mundi Anglinë me rezultat 2:1, për t’u kualifikuar në finalen e Kampionatit Botëror.

Lexo Artikullin e plotë

Kupa e Botës: Kroacia shpreson të arrijë finalen për herë të parë, ndërsa Anglia pas 52 vjetësh.

👤Redaksia 🕔14:53 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë në futboll dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte në stadiumin Luzhniki të Moskës.

Lexo Artikullin e plotë

Shaqiri fillon bisedimet me këtë skuadër të madhe angleze

👤Redaksia 🕔10:49 11.07.2018

Klauzola e ulët për një lojtar si Xherdan Shaqiri, ka bërë që skuadra të mëdha angleze të interesohet për futbollistin e Zvicrës me prejardhje nga Zhegra e Gjilanit.

Lexo Artikullin e plotë

Për transferimin e Ronaldos, reagon edhe ikona e futbollit Pele

👤Redaksia 🕔10:47 11.07.2018

Lajmi i djeshëm për transferimin e Cristiano Ronaldo nga Reali i Madridit te Juventusi, ka bërë bujë të madhe dhe ka shkaktuar reagime gjithandej.

Lexo Artikullin e plotë

Franca shkruan emrin në finale, eliminon Belgjikën me golin e Umtiti

👤Redaksia 🕔08:38 11.07.2018

Franca ka arritur të shënojë fitore ndaj Belgjikës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror.

Lexo Artikullin e plotë

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

👤Redaksia 🕔17:16 10.07.2018

Emisioni spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurove  për Cristiano Ronaldon

Lexo Artikullin e plotë

Barcelona e zyrtarizon Arthurin

👤Redaksia 🕔05:23 10.07.2018

Barcelona ka befasuar dje me një transferim të saj.

Lexo Artikullin e plotë

Kroacia shkarkon ndihmëstrajnerin e kombëtares dy ditë para gjysmëfinales së Botërorit

👤Redaksia 🕔05:21 10.07.2018

Federata e Futbollit e Kroacisë (HNS) ka shkarkuar ndihmës trajnerin Ognjen Vukojevicin, dy ditë para takimit me kombëtaren angleze në kuadër të gjysmëfinales së kampionatit botëror.

Lexo Artikullin e plotë

Kush është skuadra CS Fola Esch, me të cilën Prishtina do të takohet në Ligën e Evropës

👤Redaksia 🕔09:54 09.07.2018

Luksemburgu është ndër shtetet më të vogla në Evropë me 2.586 km2 dhe me 600.000 banorë e rrethuar në veriperëndim nga Belgjika, nga verilindja nga Gjermania dhe nga jugu nga Franca.

Lexo Artikullin e plotë

Tjetër ofertë e çmendur e PSG-së drejt Barcelonës

👤Redaksia 🕔09:45 09.07.2018

Vetëm pas një sezoni dhe ai nuk ishte i plotë për shkak të lëndimit, duket se skuadra franceze Paris Saint-Germain, është duke u përgatitur që edhe mund ta “humbas” brazilianin Neymar drejt Realit të Madridit.

Lexo Artikullin e plotë

Daliq: Kemi ndalur Messin e Eriksenin, radhën e ka Kane

👤Redaksia 🕔09:32 09.07.2018

Trajneri i Kroacisë, Slatko Daliq shpreson se mbrojtja e tij do të përsëritë paraqitjet që kishte bërë ndaj Lionel Messit dhe yllit të Danimarkës, Christian Eriksenit, edhe ndaj Anglisë dhe Harry Kanet në gjysmëfinale.

Lexo Artikullin e plotë