Kthehu ...

Sport

Publikohet videoja e 58 viteve më parë, të cilën Real Madrid do të jepte gjithçka për ta fshehur

👤Redaksia 🕔09:23 15.04.2018

Ndeshja çerekfinale mes Real Madridit dhe Juventusit, vazhdon të diskutohet në media e rrjetet sociale, shkaku i një penalltie të akorduar në fund të ndeshjes.

Lexo Artikullin e plotë

Messi bëhet lojtari i pestë me më shumë fitore në histori të La Ligas, Casillas mbetet ende i pari

👤Redaksia 🕔09:21 15.04.2018

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka arritur një tjetër rekord të madh individual.

Lexo Artikullin e plotë

Gashi shënon golin e parë në sezonin e ri

👤Redaksia 🕔09:18 15.04.2018

Sulmuesi shqiptar, Shkëlzen Gashi, ka shënuar golin e parë në sezonin e ri me Colorado Rapids në ligën amerikane.

Lexo Artikullin e plotë

Barcelona shkruan historinë në La Liga, vendos rekord të ri pas 40 vitesh për më shumë ndeshje pa humbje

👤Redaksia 🕔18:14 14.04.2018

Barcelona ka vendosur rekord të ri në kampionatin spanjoll, duke u bërë ekipi që shënon serinë më të madhe të ndeshje pa humbje.

Lexo Artikullin e plotë

Valverde: Të gjithë më akuzojnë, Messi dhe Pique nuk më kërkuan llogari

👤Redaksia 🕔08:39 14.04.2018

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur sot para ndeshjes me Valencian, por që të gjitha pyetjet ishin për eliminimin nga Roma.

Lexo Artikullin e plotë

Finalja e Ligës së Evropës mund të ofrojë përballje shqiptarësh

👤Redaksia 🕔08:36 14.04.2018

Përballje shqiptarësh mund të ketë në finale të Ligës së Evropës për edicionin 201718. Pasi të enjten mbrëma u luajtën ndeshjet e dyta çerekfinale, të premten është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale.

Lexo Artikullin e plotë

Infantino: Do t'i zvoglojmë në minimum gabimet e arbitrave

👤Redaksia 🕔18:08 13.04.2018

Presidenti i FIFA-së, Infantino thotë se do të bëjë çmos që gabimet e arbitrave të jenë sa më të vogla në të ardhmen.

Lexo Artikullin e plotë

Wenger: Duam Ligën e Evropës, është shansi i fundit për kualifikim në Ligën e Kampionëve

👤Redaksia 🕔07:06 13.04.2018

Arsene Wenger ka folur pas kualifikimit të Arsenalit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Lexo Artikullin e plotë

Zbulohet emri i trajnerit të ri të Bayern Munich

👤Redaksia 🕔06:54 13.04.2018

Drejtuesit e Bayern Munich kanë vendosur për pasuesin e Jupp Heynckes.

Lexo Artikullin e plotë

Courtois do të largohet nga Chelsea

👤Redaksia 🕔06:38 13.04.2018

Numri një i portës së Bluve është pranë kalimit në Parc des Princes, megjithëse anglezët nuk janë të interesuar ta shesin

Lexo Artikullin e plotë

UEFA publikon formacionin e javës në Ligën e Kampionëve, dominon Roma

👤Redaksia 🕔15:33 12.04.2018

Roma e dominon formacionin me katër lojtarë.

Lexo Artikullin e plotë

Pas eliminimit nga Champions, City bën gati 700 milionë euro për verë

👤Redaksia 🕔15:27 12.04.2018

 Kushtoni vëmendje buxhetit të Pep Guardiolës për merkaton e verës.

Lexo Artikullin e plotë

Dhjetë arsyet që e dërguan Barcelonën drejt eliminimit nga Liga e Kampionëve

👤Redaksia 🕔15:19 12.04.2018

Ernesto Valverde në kampanjën e tij të parë si trajneri i Barcelonës, nuk ka arritur të shkojë më lartë se çerekfinalja e Ligës së Kampionëve.

Lexo Artikullin e plotë

Tacconi: Po të isha në vend të Buffonit, do ta kisha goditur gjyqtarin

👤Redaksia 🕔15:17 12.04.2018

Ish-portieri i Juventusit, Stefano Tacconi, ka lëshuar një sulm të jashtëzakonshëm ndaj gjyqtarit, Michael Oliver, duke thënë se nëse ai do të ishte në vend të Gianluigi Buffonit, do të kishte goditur në fytyrën atë.

Lexo Artikullin e plotë

Kosova ngjitet për 24 vende në ranglistën e FIFA-s

👤Redaksia 🕔15:05 12.04.2018

“Dardanët” pas dy fitoreve me Madagaskarin dhe Burkina Fasos,  janë ngjitur për 24 vende. Kosova renditet në pozitën e 152-të

Lexo Artikullin e plotë

Klopp: Kemi tejkaluar ekipin më të mirë në botë

👤Redaksia 🕔08:19 11.04.2018

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk ka ndryshuar mendim për ekipin e Manchester Cityt.

Lexo Artikullin e plotë