Kthehu ...

Sport

Argjentina ecën, Bosnja bie

👤Redaksia 🕔19:54 25.06.2014

Nigeria kualifikohet me humbje nga Argjentina

 

Lexo Artikullin e plotë

Botërori 2014: një Zvicër me shumë ngjyra

👤Redaksia 🕔07:38 25.06.2014

15 nga 23 lojtarët zviceranë mund të kishin luajtur për një përfaqësuese tjetër.

Lexo Artikullin e plotë

Greqia vazhdon ëndrrën, Kolumbia deklason Japoninë

👤Redaksia 🕔22:04 24.06.2014

Kolumbia, Japonia, Bregu i Fildishtë dhe Greqia kanë zhvilluar takimet e fundit në Grupin C për të përcaktuar dy skuadrat kualifikuese në fazën tjetër.

Lexo Artikullin e plotë

Meksika eliminon Kroacinë, Brazili përshëndet Kamerunin

👤Redaksia 🕔22:17 23.06.2014

Pas Holandës dhe Kilit, të cilat u kualifikuan tutje nga Grupi B, nikoqiri Brazili dhe Meksika kanë bërë hapin e njëjtë nga Grupi A.

Lexo Artikullin e plotë

Holanda "barrikadon" pozitën e parë

👤Redaksia 🕔18:02 23.06.2014

Holanda ka arritur edhe fitorën e tretë rradhazi në Kupën e Botës. ‘Tulipanët’ arritën fitore shumë të rëndësishme me rezultat 2-0 ndaj rivalit të drejtëpërdrejtë për pozitën e parë Kilit.

Lexo Artikullin e plotë

Spanja përshëndetet me fitore

👤Redaksia 🕔17:57 23.06.2014

Kampionia aktuale e botës në futboll, Spanja është përshëndetur nga “Brazili” 2014” me fitore.

Lexo Artikullin e plotë

Amerikanët afër kualifikimit, Portugalia eliminimit

👤Redaksia 🕔00:14 23.06.2014

Portugalia ka mbajtur gjallë shpresën për kualifikim në 1/8 e finales duke barazuar me ShBA-në në grupin G me rezultat 2 me 2.

Lexo Artikullin e plotë

Spektakël mes Algjerisë dhe Koresë

👤Redaksia 🕔23:45 22.06.2014

Algjeria ka shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të xhiros së dytë të Grupit H, duke mposhtur Korenë Jugore me rezultat 4-2.

Lexo Artikullin e plotë

Belgjika shënoi fitore minimale kundër Rusisë!

👤Redaksia 🕔18:37 22.06.2014

Belgjika ka arritur të shënojë fitore minimale kundër Rusisë në ndeshjen e dytë të xhiros së dytë në Grupin H. 

Lexo Artikullin e plotë

Ja 30 golat e Ronaldos dhe Kloses (VIDEO)

👤Redaksia 🕔15:07 22.06.2014

Një video ka përmbledhur 30 golat e Ronaldos dhe Miroslav Kloses në Kampionate Botërore.

Lexo Artikullin e plotë

Klose barazoi rekordin e Ronaldos

👤Redaksia 🕔09:20 22.06.2014

36-vjeçari Miroslva Klose shënoi golin e barazimit ndaj Ganës dhe ky ishte goli i tij i 15-të në turnetë e mëdha botërore aq sa ka shënuar ish-sulmuesi brazilian.
 

Lexo Artikullin e plotë

Januzaj debuton sot?

👤Redaksia 🕔08:33 22.06.2014

Adnan Januzaj mund të debutojë sot me Belgjikën në sfidën ndaj Rusisë. Kosovari mund të përdoret nga përzgjedhësi belg, shkaku i mbrojtjes së mbyllur që aplikojnë rusët.

Lexo Artikullin e plotë

Referimi eliminon Bosnjen nga Botërori!

👤Redaksia 🕔00:00 22.06.2014

Bosnja e Hercegovina nuk ka arritur të nxjerrë pikë nga përballja e sontme me Nigerinë, duke humbur me rezultat minimal 0-1.

Lexo Artikullin e plotë

30 minuta para ndeshjes dëgjoj Kur’anin e shenjtë

👤Redaksia 🕔21:22 21.06.2014

Sulmuesi i Francës, Karim Benzema, ka zbuluar një ritual që bën para çdo ndeshje futbollistike që luan.

Lexo Artikullin e plotë

Spektakli i Ganës, ndal me barazim Gjermaninë

👤Redaksia 🕔21:19 21.06.2014

Se ky është një ndër kampionatet më spektakolar në botë e konfirmoi edhe ndeshja në mes Gjermanisë e Ganës. Skuadra afrikane në një deshje perfekete nga të dyja skuadrat arriti të marrë një pikë ndaj “Pancerav”, të fuqishëm. Në Fortaleza ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 2-2.

Lexo Artikullin e plotë

Messi shpëton Argjentinës!

👤Redaksia 🕔21:15 21.06.2014

Argjentina ka mposhtur Iranin në çastet e fundit të lojës së rregullt përmes Lionel Messi.

Lexo Artikullin e plotë