Kthehu ...

Sport

Ekuadori fitoi ndaj Hondurasit!

👤Redaksia 🕔09:52 21.06.2014

Ekuadori ka arritur të shënoi fitore ndaj Hondurasit me rezultat 2-1, duke mbajtur akoma gjallë shpresat për një kualifikim në fazën tjeter të Botërorit edhe pse e pret ndeshje e vështirë në xhiron e fundit të Grupit E, pasi që do të përballet me liderin Francën.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiptarët shënojnë në humbjen e Zvicrës

👤Redaksia 🕔22:58 20.06.2014

Zvicra me pesë shqiptarët e saj është rrahur keq nga Franca në xhiron e dytë të grupit E.

Lexo Artikullin e plotë

Kosta Rika pas Uruguajit mposhti edhe Italinë! (video)

👤Redaksia 🕔20:43 20.06.2014

Kosta Rika ka hedhur poshtë të gjithë ata zëra që ishin të bindur se fitorja e tyre në duel me Uruguajin ishte rastësi, duke mposhtur edhe Italinë në kuadër të xhiros së dytë në Grupin D.

Lexo Artikullin e plotë

“Grupi i vdekjes”, merr me vete Anglinë

👤Redaksia 🕔23:05 19.06.2014

Ndeshja në mes shpikësve të futbollit Anglisë dhe kampionit të parë botëror Uruguajit, aryetoj nofkën e Grupit D, si “Grupi i vdekjes”.

Lexo Artikullin e plotë

Kolumbia e fortë edhe për Bregun e Fildishtë

👤Redaksia 🕔21:13 19.06.2014

Kolumbia ka vazhduar me formë të mirë kampanjën e tyre në Kupën e Botës. Kombëtarja e e Falcaos ka realizuar fitorën e dytë rradhazi në Brazil, duke mposhtur me rezultat 2-1 Bregun e Fildishtë të Didier Drogbas.

Lexo Artikullin e plotë

Vaji spanjoll pas eliminimit (foto)

👤Redaksia 🕔10:03 19.06.2014

Kampioni në fuqi u eliminua nga gara përderisa patëm edhe një paraqitje katastrofale të Iker Casillar. Kështu se paku thonë mediat spanjolle të cilat thonë se ai ishte fajtor për golat e Eduardo Vargas dhe Charles Aranguiz

Lexo Artikullin e plotë

“Show” i Kroacisë kundër Kamerunit

👤Redaksia 🕔01:55 19.06.2014

Kroacia ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme në kuadër të xhiros së dytë të grupit A, duke mposhur me rezultat të thellë 4-0 Kamerunin. Lojtari i ndeshjes në këtë takim ishte anëtari i Bayern Munchen, Mario Mandzukic, i cili shënoi dy herë në këtë përballje me aferikanët.

Lexo Artikullin e plotë

"Hasta la vista" Spanjë!

👤Redaksia 🕔23:18 18.06.2014

Goditet fuqishëm kampioni botëror. Spanja gati valigjet të rikthehet në shtëpi.

Lexo Artikullin e plotë

Holanda e fitoi “trillerin” ndaj Australisë!

👤Redaksia 🕔23:15 18.06.2014

Njëra nga ndeshjet më spektakolare në Botërorin e Brazilit ishte ajo e zhvilluar sot në mes të Holandës dhe Australisë në kuadër të xhiros së dytë në grupin B, e cila përfundoi me rezultat 3-2 në favor të “tulipanëve”

Lexo Artikullin e plotë

Rusia dhe Korea e Jugut ndajnë pikët! (video)

👤Redaksia 🕔07:37 18.06.2014

Ndeshja e dytë e grupit H në Botërorin e Brazilit, ajo ndërmjet Rusisë dhe Koresë së Jugut u mbyll me rezultat të barabartë 1-1.

Lexo Artikullin e plotë

Brazili ndalet me barazim nga Meksika

👤Redaksia 🕔23:19 17.06.2014

Brazili është stopuar me barazim nga Meksika në kuadër të xhiros së dytë të Grupit A. Derbi i skuadrave nga Amerika Latine është mbyllur pa gola edhe pse rastet nuk munguan.

Lexo Artikullin e plotë

Belgjika fiton, Januzaj shikon nga bankina

👤Redaksia 🕔20:21 17.06.2014

Kombëtarja e Belgjikës ka arritur ta përmbysë rezultatin, për t’iu gëzuar fitores në duel me Algjerinë, në ndeshjen e parë të Grupit H në Botërorin “Brazil 2014”, me rezultat 2:1. Ylli shqiptar, Adnan Januzaj nuk debutoi në këtë sfidë, pasi përzgjedhësi Wilmots nuk ia dha rastin për lojë.

Lexo Artikullin e plotë

Gjyqtari serb që ‘çmendi’ Ronaldon

👤Redaksia 🕔18:57 17.06.2014

Selektori i Portugalisë, Paulo Bento mund të jetë në telashe pasi dyshoi në integritetin e gjyqtarit serb, Milorad Mazic, pas humbjes së thellë nga Gjermania. Skuadra e Bentos pësoi disfatë me rezultat 4:0 nga Gjermania, dhe humbi tre futbollistë.

Lexo Artikullin e plotë

Mueller hat trik, Gjermania e “shkel” Portugalinë

👤Redaksia 🕔21:08 16.06.2014

Gjermania e ka mundur me rezultat 4-0 Portugalinë duke ja shkaktuar asaj njërën prej humbjeve më të mëdha në Botëror. Thomas Mueller shënoi hat trik, ndërkaq një gol e shënoi edhe mbrojtësi Matt Hummels. Shkodran Mustafi debutoi për kombëtaren gjermane duke u inkuadruar në pjesën e dytë të takimit.

Lexo Artikullin e plotë

Bosnja, humbje me kokën lartë (video)

👤Redaksia 🕔08:49 16.06.2014

Bosnja e Hercegovina u mposht nga Argjentina 2:1, por doli nga fusha me kokën lartë, falë asaj që e tregoi në fushë, në përballjen e vlefshme për Grupin F të Botërorit.

Lexo Artikullin e plotë

Gjest i ulët nga Diego Costa

👤Redaksia 🕔20:47 14.06.2014

Sulmuesi i Spanjës, Diego Costa, bëri një gjest të ulët në sfidën ndaj Holandës, duke goditur me kokë mbrojtësin kundërshtar, Martins Indi.

Lexo Artikullin e plotë