Kthehu ...

Sport

Bale: Reali më bleu për La Deciman

👤Redaksia 🕔15:10 13.09.2014

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale, ndjen se klubi mbretëror ka shpenzuar 100 milionë euro për t'i ndihmuar ekipit të fitojë La Deciman.

Lexo Artikullin e plotë

Van Gaal: Ja pse nuk luan Januzaj

👤Redaksia 🕔11:19 13.09.2014

​Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal ka bërë me dije se në formacionin bazë të tij luajnë vetëm ata që dëshmohen më tepër në stërvitje. Një sinjal për Adnan Januzajn.

Lexo Artikullin e plotë

Welbeck nuk ishte për Unitedin

👤Redaksia 🕔21:54 11.09.2014

Louis van Gaal ka pohuar se Danny Welbeckut i është lejuar largimi nga Manchester Unitedi sepse ai nuk kishte arritur standardet e Wayne Rooneyt e Robin van Persiet.

Lexo Artikullin e plotë

Serbia eliminon Brazilin

👤Redaksia 🕔22:40 10.09.2014

Serbia ka shkatërruar Brazilin duke e mposhtur me rezultat të thellë 84:56 me çka siguroi kualifikimin për në gjysmëfinale të Kampionatit botëror në basketboll.

Lexo Artikullin e plotë

Chelsea kërkon Ronaldon

👤Redaksia 🕔22:12 10.09.2014

Chelsea pritet që t'i bashkohet Manchester Unitedit në betejën për transferimin e Cristiano Ronaldos.

Lexo Artikullin e plotë

Çekia mposhtë në shtëpi “Tulipanët”

👤Redaksia 🕔23:31 09.09.2014

Ndeshje tejet interesante është zhvilluar në Pragë në mes Çekisë dhe Holandës së Guss Hiddink. Vendasit kanë fituar trillerin fantastik në sekondat e fundit të takimit duke i mposhtur “Tulipanët”, me rezultat 2-1.

Lexo Artikullin e plotë

Italia e Contes pa problem ndaj Norvegjisë

👤Redaksia 🕔23:29 09.09.2014

Italia në krye me trajnerin e ri Antonio Conten nga ndeshja në ndeshje po tregohet maestrale. Azzurrët në mënyrë perfekte e kanë hapur kampanjën e tyre kualifikuese për “Euro 2016″, duke e mposhtur në udhëtim 0-2 skandinavët e Norvegjisë.

Lexo Artikullin e plotë

Turqia gjunjëzohet përballë Islandës

👤Redaksia 🕔23:27 09.09.2014

Kombëtarja turke është turpëruar në udhëtim te Islanda. Skuadra e imperatori Fatih Terim është deklasuar me rezultat të lartë 3-0, që nënkupton se kriza e rezultateve te Kombëtarja e Turqisë po vazhdon akoma.

Lexo Artikullin e plotë

Ronaldo i pakënaqur në Madrid, United gati 70 milionë Euro

👤Redaksia 🕔09:33 09.09.2014

Aksi Manchester-Madrid pritet të jetë i nxehtë edhe verën e ardhshme, ku parashikohet një lëvizje e bujshme, rikthimi i Cristiano Ronaldos tek “djajtë e kuq”

Lexo Artikullin e plotë

Zvicra e mposhti vetën, Welbeck i dënoi dy herë

👤Redaksia 🕔23:34 08.09.2014

Ndeshja e parë kualifikuese për Euro 2016, nuk ishte aspak e mirë për Zvicrën e gjashtë futbollistëve shqiptarë, sepse e humbën atë në shtëpi nga Anglia me rezultat 0:2, por vetëm në saje të gabimeve që i bënë, jo që meritoi diçka më shumë Anglia e Roy Hodgson, që udhëtoi në Basel për të luajtur futboll me kundërsulme.

Lexo Artikullin e plotë

Spanja si dikur, e shkeli Maqedoninë

👤Redaksia 🕔23:30 08.09.2014

Ndoshta në shikim të parë nuk duket kundërshtar i denjë përfaqësuesja e Maqedonisë e që të lavdërohet aq shumë Spanja, por duhet pranuar se prezantimi i “stuhisë së kuqe” ishte famtastike këtë herë sepse ishte shumë e shpejt dhe efikase, ndërsa edhe golat e shënuar ishin produkut i akcioneve që vetëm spanjollët dinë t’i bëjnë.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiptarët në festë (video)

👤Redaksia 🕔22:44 07.09.2014

Lojë më të mençur dhe angazhim më të madh të futbollistëve të Kombëtarës së Shqipërisë nuk është parë me vite të tëra sikur në ndeshjen e parë kulifikuese për Euro 2016 kundër Portugalisë.

Lexo Artikullin e plotë

Van Gaal bisedë me Adnan Januzaj

👤Redaksia 🕔22:00 07.09.2014

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal është duke planifikuar që të bëj një bisedë me talentin e skuadrës, Adnan Januzaj.

Lexo Artikullin e plotë

Bale dridh Real Madridin

👤Redaksia 🕔13:45 04.09.2014

Real Madrid është i brengosur për yllin Gareth Balei cili është ftuar nga Kombëtarja e Uellsit për ndeshjen kundër Andorrës, e para për kualifikim në Euro 2016.

Lexo Artikullin e plotë

Ronaldon ëndërron rikthimin në United

👤Redaksia 🕔21:57 03.09.2014

Cristiano Ronaldo spekulohet se është duke menduar për një rikthim të mundshëm te Manchester Unitedi.

Lexo Artikullin e plotë

Rezart Taçi pranë blerjes së Genoas

👤Redaksia 🕔18:52 03.09.2014

Rezart Taçi, bosi shqiptar i naftës, po diskuton me Enrico Preziosin blerjen e klubit të Genoas. Shqiptari ka mbërritur në Romë javën e shkuar ku po kryen takimet në një prej hoteleve më të famshme të kryeqytetit italian.

Lexo Artikullin e plotë