Kthehu ...

Sport

Kostarika në çerekfinale, Greqia te shpija

👤Redaksia 🕔01:11 30.06.2014

Kosta Rika dhe Greqia zhvilluan sonte ndeshjen dramatike, ku fituesi i kuptua pas ekzekutimit të penalltive. Rezultati i kohës së rregullt në ketë përballje e edhe pas vazhdimeve ishte i barabartë 1-1, kurse pas penalltive Kosta Rika kaloi në çerekfinale.

Lexo Artikullin e plotë

Mrekullia quhet 'Holanda'

👤Redaksia 🕔20:02 29.06.2014

Holanda ka rikthyer takimin në minutat e fundit kundër Meksikës për të kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror.Në fund të takimit rezultati ishte 2 me 1.

Lexo Artikullin e plotë

ShBA - Gjermani, "ndeshje" dhe në hapësirë (video)

👤Redaksia 🕔13:12 29.06.2014

Tifozi mbetet tifoz, kudo që të jetë. Kjo shprehje ka rëndësi të madhe edhe për këta astronautë, të cilët po ndjekin ndeshjen SHBA-Gjermani në Kupën e Botës. 

Lexo Artikullin e plotë

James Rodriguez dërgoi Kolumbinë në çerekfinale

👤Redaksia 🕔00:04 29.06.2014

Kolumbia është çerekfinalisti i dytë i Botërorit të Brazilit. Kombëtarja kolumbiane ka fituar derbin e skuadrave nga Amerika latine ndaj Uruguajit, me rezultat 2-0.

Lexo Artikullin e plotë

Brazili në çerekfinale

👤Redaksia 🕔21:20 28.06.2014

Brazili ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror pasi ka eliminuar Kilin pas penalltive me rezultat 3 me 2 kurse rezultati i pas vazhdimeve përfundoi 1 me 1. Penaltitë vendosin fatin e brazilianëve.

Lexo Artikullin e plotë

Mbaron aventura e Rusisë, Algjeria në 1/8-në

👤Redaksia 🕔00:15 27.06.2014

Algjeria më e fortë se Rusia e Capellos, shihet qartë pasi qe në lojën vendimtare arriti qe t’i ndajë pikët me rusët, me rezultat 1-1.

Lexo Artikullin e plotë

Belgjika fitoi minimalisht ndaj Koresë,debutoi Januzaj!

👤Redaksia 🕔00:13 27.06.2014

Belgjika ka arritur të shënojë fitore minimale kundër Koresë së Jugut, duke u konfirmuar si lider i pakontestueshëm në Grupin H.

Lexo Artikullin e plotë

Kualifikohet Gjermania dhe SHBA-ja, Portugalia merr valixhet

👤Redaksia 🕔21:04 26.06.2014

Kupa e Botës në Brazil, përmbylli sot fazën e grupeve, duke ju drejtuar pjesës më të nxehtë, asaj të eliminimit direkt të skuadrave. 

Lexo Artikullin e plotë

Xherdan Shaqiri shqiptari i parë me hat-trick në Botëror

👤Redaksia 🕔01:32 26.06.2014

Xherdan Shaqiri është bërë shqiptari i parë që shënon hat-trick në një Kampionat Botëror, pasi pothuajse i vetëm ka mposhtur Hondurasin për ta kualifikuar Zvicrën në mesin e 16 skuadrave më të mira në Brazil.

Lexo Artikullin e plotë

Argjentina ecën, Bosnja bie

👤Redaksia 🕔21:54 25.06.2014

Nigeria kualifikohet me humbje nga Argjentina

 

Lexo Artikullin e plotë

Botërori 2014: një Zvicër me shumë ngjyra

👤Redaksia 🕔09:38 25.06.2014

15 nga 23 lojtarët zviceranë mund të kishin luajtur për një përfaqësuese tjetër.

Lexo Artikullin e plotë

Greqia vazhdon ëndrrën, Kolumbia deklason Japoninë

👤Redaksia 🕔00:04 25.06.2014

Kolumbia, Japonia, Bregu i Fildishtë dhe Greqia kanë zhvilluar takimet e fundit në Grupin C për të përcaktuar dy skuadrat kualifikuese në fazën tjetër.

Lexo Artikullin e plotë

Meksika eliminon Kroacinë, Brazili përshëndet Kamerunin

👤Redaksia 🕔00:17 24.06.2014

Pas Holandës dhe Kilit, të cilat u kualifikuan tutje nga Grupi B, nikoqiri Brazili dhe Meksika kanë bërë hapin e njëjtë nga Grupi A.

Lexo Artikullin e plotë

Holanda "barrikadon" pozitën e parë

👤Redaksia 🕔20:02 23.06.2014

Holanda ka arritur edhe fitorën e tretë rradhazi në Kupën e Botës. ‘Tulipanët’ arritën fitore shumë të rëndësishme me rezultat 2-0 ndaj rivalit të drejtëpërdrejtë për pozitën e parë Kilit.

Lexo Artikullin e plotë

Spanja përshëndetet me fitore

👤Redaksia 🕔19:57 23.06.2014

Kampionia aktuale e botës në futboll, Spanja është përshëndetur nga “Brazili” 2014” me fitore.

Lexo Artikullin e plotë

Amerikanët afër kualifikimit, Portugalia eliminimit

👤Redaksia 🕔02:14 23.06.2014

Portugalia ka mbajtur gjallë shpresën për kualifikim në 1/8 e finales duke barazuar me ShBA-në në grupin G me rezultat 2 me 2.

Lexo Artikullin e plotë