Kthehu ...

Sport

Mbaron aventura e Rusisë, Algjeria në 1/8-në

👤Redaksia 🕔00:15 27.06.2014

Algjeria më e fortë se Rusia e Capellos, shihet qartë pasi qe në lojën vendimtare arriti qe t’i ndajë pikët me rusët, me rezultat 1-1.

Lexo Artikullin e plotë

Belgjika fitoi minimalisht ndaj Koresë,debutoi Januzaj!

👤Redaksia 🕔00:13 27.06.2014

Belgjika ka arritur të shënojë fitore minimale kundër Koresë së Jugut, duke u konfirmuar si lider i pakontestueshëm në Grupin H.

Lexo Artikullin e plotë

Kualifikohet Gjermania dhe SHBA-ja, Portugalia merr valixhet

👤Redaksia 🕔21:04 26.06.2014

Kupa e Botës në Brazil, përmbylli sot fazën e grupeve, duke ju drejtuar pjesës më të nxehtë, asaj të eliminimit direkt të skuadrave. 

Lexo Artikullin e plotë

Xherdan Shaqiri shqiptari i parë me hat-trick në Botëror

👤Redaksia 🕔01:32 26.06.2014

Xherdan Shaqiri është bërë shqiptari i parë që shënon hat-trick në një Kampionat Botëror, pasi pothuajse i vetëm ka mposhtur Hondurasin për ta kualifikuar Zvicrën në mesin e 16 skuadrave më të mira në Brazil.

Lexo Artikullin e plotë

Argjentina ecën, Bosnja bie

👤Redaksia 🕔21:54 25.06.2014

Nigeria kualifikohet me humbje nga Argjentina

 

Lexo Artikullin e plotë

Botërori 2014: një Zvicër me shumë ngjyra

👤Redaksia 🕔09:38 25.06.2014

15 nga 23 lojtarët zviceranë mund të kishin luajtur për një përfaqësuese tjetër.

Lexo Artikullin e plotë

Greqia vazhdon ëndrrën, Kolumbia deklason Japoninë

👤Redaksia 🕔00:04 25.06.2014

Kolumbia, Japonia, Bregu i Fildishtë dhe Greqia kanë zhvilluar takimet e fundit në Grupin C për të përcaktuar dy skuadrat kualifikuese në fazën tjetër.

Lexo Artikullin e plotë

Meksika eliminon Kroacinë, Brazili përshëndet Kamerunin

👤Redaksia 🕔00:17 24.06.2014

Pas Holandës dhe Kilit, të cilat u kualifikuan tutje nga Grupi B, nikoqiri Brazili dhe Meksika kanë bërë hapin e njëjtë nga Grupi A.

Lexo Artikullin e plotë

Holanda "barrikadon" pozitën e parë

👤Redaksia 🕔20:02 23.06.2014

Holanda ka arritur edhe fitorën e tretë rradhazi në Kupën e Botës. ‘Tulipanët’ arritën fitore shumë të rëndësishme me rezultat 2-0 ndaj rivalit të drejtëpërdrejtë për pozitën e parë Kilit.

Lexo Artikullin e plotë

Spanja përshëndetet me fitore

👤Redaksia 🕔19:57 23.06.2014

Kampionia aktuale e botës në futboll, Spanja është përshëndetur nga “Brazili” 2014” me fitore.

Lexo Artikullin e plotë

Amerikanët afër kualifikimit, Portugalia eliminimit

👤Redaksia 🕔02:14 23.06.2014

Portugalia ka mbajtur gjallë shpresën për kualifikim në 1/8 e finales duke barazuar me ShBA-në në grupin G me rezultat 2 me 2.

Lexo Artikullin e plotë

Spektakël mes Algjerisë dhe Koresë

👤Redaksia 🕔01:45 23.06.2014

Algjeria ka shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të xhiros së dytë të Grupit H, duke mposhtur Korenë Jugore me rezultat 4-2.

Lexo Artikullin e plotë

Belgjika shënoi fitore minimale kundër Rusisë!

👤Redaksia 🕔20:37 22.06.2014

Belgjika ka arritur të shënojë fitore minimale kundër Rusisë në ndeshjen e dytë të xhiros së dytë në Grupin H. 

Lexo Artikullin e plotë

Ja 30 golat e Ronaldos dhe Kloses (VIDEO)

👤Redaksia 🕔17:07 22.06.2014

Një video ka përmbledhur 30 golat e Ronaldos dhe Miroslav Kloses në Kampionate Botërore.

Lexo Artikullin e plotë

Klose barazoi rekordin e Ronaldos

👤Redaksia 🕔11:20 22.06.2014

36-vjeçari Miroslva Klose shënoi golin e barazimit ndaj Ganës dhe ky ishte goli i tij i 15-të në turnetë e mëdha botërore aq sa ka shënuar ish-sulmuesi brazilian.
 

Lexo Artikullin e plotë

Januzaj debuton sot?

👤Redaksia 🕔10:33 22.06.2014

Adnan Januzaj mund të debutojë sot me Belgjikën në sfidën ndaj Rusisë. Kosovari mund të përdoret nga përzgjedhësi belg, shkaku i mbrojtjes së mbyllur që aplikojnë rusët.

Lexo Artikullin e plotë