Kthehu ...

Sport

Zvicra fton edhe Florent Hadërgjonaj

👤RedaksiaR 🕔12:40 19.05.2017

Florent Hadërgjonaj ka zgjedhur Zvicrën para Shqipërisë e Kosovës. Ai pritet të luajë në miqësoren kundër Bjellorusisë

Lexo Artikullin e plotë

“Indianapolis 500”, Alonso nuk e fsheh entuziazmin

👤RedaksiaR 🕔12:21 19.05.2017

Fernando Alonso vijon përgatitjet për garën e “Indianapolis 500”, që do të zhvillohet më 28 maj. Piloti spanjoll, debutues në këtë kompeticion, kreu më shumë xhiro se çdo pilot tjetër në testet e radhës, 117, dhe u rendit në vendin e 24-t me shpejtësi maksimale 355.7 km/h.

Lexo Artikullin e plotë

Milani prezanton fanellat e sezonit të ardhshëm

👤RedaksiaR 🕔12:19 19.05.2017

Milani është skuadra e fundit që ka prezantuar fanellat e reja të skuadrës së tij që do të luaj me to si vendas.

Lexo Artikullin e plotë

Lamtumirë Arsenal, transferohet te Barcelona

👤RedaksiaR 🕔10:35 18.05.2017

Barcelona tashmë e ka përzgjedhur Hector Bellerinin, të cilit do t’ia besojë krahun e djathtë të mbrojtjes, raporton “Mundo Deportivo”.

Lexo Artikullin e plotë

Juventus, rekord edhe në Kupën e Italisë

👤RedaksiaR 🕔10:24 18.05.2017

Juventus fitoi trofeun e parë të një sezoni të cilin shpreson se do ta kurorëzojë në mënyrë historike me një tripletë titujsh, që ka shanse të kompletohet brenda një muaji në Serie A dhe në Champions.

Lexo Artikullin e plotë

Surpriza në Romë, eliminohen Sharapova dhe Murray

👤RedaksiaR 🕔10:02 17.05.2017

Turneu Masters i Romës ka dhuruar surpriza në ndeshjet e djeshme, pasi janë eliminuar dy kampionë të këtij sporti, britaniku Andy Murray dhe rusja Maria Sharapova. Murray, numri 1 në botë për meshkuj, u mund 2-0 (6-2, 6-4) nga italiani Fabio Fognini. Një ndeshje e dobët e tenistit britanik, që në asnjë moment nuk arriti të rivalizojë, duke bërë një paraqitje të dobët. Murray prej muajsh nuk arrin të rivalizojë apo të dalë në nivelet e dikurshme, madje këtë vit nuk ka fituar ende asnjë turne. Edhe dje, britaniku zhgënjeu me paraqitjen e tij, duke bërë shumë gabime në fushën me dhè të Romës.

Lexo Artikullin e plotë

Tronditet Real: Ronaldo, Isco dhe Vázquez rrezikojnë pezullimin Burimi: http://telesport.al/tronditet-real-ronaldo-isco-dhe-vazquez-rrezikojne-pezullimin/ © telesport.al

👤RedaksiaR 🕔09:58 17.05.2017

Edhe një herë tjetër, pikërisht në sprintin e fundit të La Ligas dhe në garën drejt titullit kampion, skuadra e Real Madrid, përballet edhe një herë tjetër me probleme me kartonat e verdhë: tre futbollistët, Cristiano Ronaldo, Isco dhe Lucas Vázquez mund të mungojnë në ndeshjen finale të La Ligas, që “Los Blancos” do të diskutojnë të dielën në transfertë ndaj Malaga. Gjithçka në rast se treshja e madrilenëve do të ndëshkohet me kartona të verdhë “Balaídos” përballë Celta Vigo në ndeshjen e të mërkurës mbrëma, që konsiderohet si ndeshje e prapambetur e Real Madrid, e shtyrë për shkak të kohës së keqe që kishte dëmtuar stadiumin. Burimi: http://telesport.al/tronditet-real-ronaldo-isco-dhe-vazquez-rrezikojne-pezullimin/ © telesport.al

Lexo Artikullin e plotë

Formula 1, kush ishte më i “forti” në Spanjë (Notat)

👤RedaksiaR 🕔10:38 16.05.2017

Formula 1 ka lënë pas një tjetër garë të këtij Botërori, Çmimin e Madh të Spanjës të zhvilluar në Barcelonë dhe të fituar nga britaniku Lewis Hamilton, duke lënë pas krahëve të tij gjermanin e Ferrarit, Sebastian Vettel. Por cilat janë notat e dhëna ndaj pilotëve pas performancës së një dite më parë?

Lexo Artikullin e plotë

Conte: Objektivi? 30 fitore dhe FA Cup

👤RedaksiaR 🕔10:36 16.05.2017

Trajneri i Chelsea, Antonio Conte nuk e fshehu lumturinë, ku stadiumi këndoi në kor emrin e tij, në ndeshjen e fituar 4-3 ndaj Watfordit.

Lexo Artikullin e plotë

Kosova e Cyrihut, lidere e Ligës së Dytë ndërregjionale

👤RedaksiaR 🕔09:29 15.05.2017

Kosova në ndeshjen e fundit ka triumfuar si mysafire e FC Freinbach me rezultat 1:3. Ajo është lidere me 46 pikë pas 21 ndeshjeve, ku ka shënuar 14 fitore, katër barazime dhe tri humbje

Lexo Artikullin e plotë

Formacioni i javës në Ligën Premier, vetëm Fabregas nga Chelsea

👤RedaksiaR 🕔09:23 15.05.2017

Ishte një tjetër javë interesante në Ligën Premier dhe normalisht që kishte edhe rezultate interesante.

Lexo Artikullin e plotë

Ajax e Manchester United në finale të Europa League-s

👤RedaksiaR 🕔13:27 12.05.2017

Sonte në ndeshjet gjysmëfinale të Europa League-s, Ajaxi edhe pse humbi, e Manchesteri edhe pse barazoi, kaluan në finale

Lexo Artikullin e plotë

Lista e klubeve më të mira në Evropë

👤RedaksiaR 🕔13:25 12.05.2017

Kush e kryeson listën e më të mirit të Evropës?

Lexo Artikullin e plotë

“Bordi dhe tifozët e përkrahin Wengerin”

👤RedaksiaR 🕔10:53 11.05.2017

Shefi i Arsenalit, Dick Law, ka thënë se nuk ka asnjë dyshim se bordi dhe tifozët janë pas Arsene Wengerit.

Lexo Artikullin e plotë

Real Madrid në finale me Juventusin

👤RedaksiaR 🕔10:50 11.05.2017

Do të jetë Real Madridi që do të ndeshet me Juventusin në finalen e Champions League në 3 qershor në Cardiff.

Lexo Artikullin e plotë

“Albanian bikers”/ Lorenc Lupin Kaçi: Krenarë që në manifestime ngremë lart flamurin shqiptar

👤RedaksiaR 🕔10:35 11.05.2017

Zoti Lorenc, ju bëni pjesë në familjen e madhe motoçiklistike “Albanian bikers”, me të cilën zhvilloni një sërë aktivitetesh me karakter sportiv dhe atdhetar. Kur ka lindur dhe çfarë përfaqëson “Albanian bikers”?

Lexo Artikullin e plotë