Kthehu ...

Lugina

Mustafa: Me Bujanocin po qeverisë Arsiqi, përgjysmë më pak investime tek shqiptarët! (dokument)

👤Redaksia 🕔02:26 12.06.2014

Gjatë vitit 2013-të për qytetarët  shqiptarë të komunës së Bujanocit përveç asfaltimit të rrugës në drejtim të Breznicës në Malësi, të pakta kanë qenë projektet që janë realizuar tek kjo bashkësi etnike shqiptare.

Lexo Artikullin e plotë

Kamberi: Nuk pajtohem që buxheti komunal të ndahet 60 me 40 mes shqiptarëve dhe serbëve (video)

👤Redaksia 🕔02:16 12.06.2014

Deputeti popullorë në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi në një emision në RTV “Aldi” në Preshevë, është shprehur i bindur në realizimin e kërkesave të shqiptarëve duke pasur parasysh fazën në të cilën gjendet Serbia.

Lexo Artikullin e plotë

Isufi: Dorëheqja me dhimbje, mundë të lind iniciativë e re politike në Bujanoc

👤Redaksia 🕔02:11 12.06.2014

Ish drejtuesi i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së në Bujanoc, Edmond Isufi në një intervistë ekskluzive dhënë Portalit Informativ-Titulli ka shpjeguar arsyet e largimit të tij nga kjo detyrë.

Lexo Artikullin e plotë

Mustafa përshëndet fitoren e PDK-së, Lugina të jetë në agjendën e Kosovës

👤Redaksia 🕔02:06 12.06.2014

Kryetari i komunës ë Preshevës, Ragmi Mustafa ka uruar fitoren Partisë Demokratike të Kosovës në zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 8 qershor.

Lexo Artikullin e plotë

Halimi nga qeveria e re e Kosovës kërkon imponim Serbisë në zbatimin e marrëveshjeve

👤Redaksia 🕔01:35 12.06.2014

Deputeti popullor dhe njëherit kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PVD) Riza Halimi thotë se qeveria e dalë nga këto zgjedhje në Kosovë duhet t’i imponoj qeverisë së Serbisë zbatimin deri në fund të marrëveshjeve të arritura.

Lexo Artikullin e plotë