Kthehu ...

Trupi dhe Shëndeti

A e shijon bebja gjatë shtatzënisë ushqimin që ju e hani?

👤RedaksiaI 🕔11:37 29.08.2016

A i djeg goja kur hani feferona? A kënaqet kur hani akullore? Po kur e përtypni limonin çfarë shije ndien?

Lexo Artikullin e plotë

Hani një grusht fara të bardha: As ilaçet nuk mund t’i bëjnë këto shtatë gjëra!

👤Redaksia 🕔17:37 28.08.2016

Shtatë në një – ilaç i këtillë nuk ekziston diku tjetër pos në natyrë.

Lexo Artikullin e plotë

Asnjëherë nuk sëmuren dhe se dinë çfarë është KANCERI! Ky është sekreti i tyre

👤RedaksiaI 🕔20:25 26.08.2016

Populli Hunza janë popullata më e shëndetshme në botë. Ata asnjëherë nuk kanë dëgjuar për kancerin dhe nuk sëmuren thuajse asnjëherë. Por, çfarë është edhe më e çuditshme rreth kësaj, është se ata jetojnë rreth 120 vite.

Lexo Artikullin e plotë

Tumori, zbulohet një molekulë që shtyp rritjen e melanomës

👤RedaksiaI 🕔20:20 26.08.2016

Janë bërë hapa përpara në luftën kundër melanomës malinje falë një ekipi hulumtues italian, i cili ka zbuluar një molekulë që i përket kategorisë së ‘microRNA”, e quajtur MIR-579-3p që vepron si një shtypës të rritjen e tumorit.

Lexo Artikullin e plotë

Sa lugë sheqer në ditë duhet t’i konsumojnë fëmijët

👤RedaksiaI 🕔20:18 26.08.2016

Lexo Artikullin e plotë

Përse femrat janë më të prekura nga dhimbja e kokës

👤RedaksiaI 🕔20:23 24.08.2016

Dhimbja e kokës është më e përhapur te femrat. Ndërkohë që vetëm një lloj i veçantë dhimbjeje dallohet te meshkujt, dhe kjo pasojë e efekteve hormonale, pasi shpesh gjatë shtatzënisë dhimbja e kokës zhduket.

Lexo Artikullin e plotë

Patjetër duhet lexuar: Djersitja gjatë natës NUK është NORMALE!

👤RedaksiaI 🕔20:20 24.08.2016

Është normale të djersiteni gjatë natës nëse jeni në një ambient me temperatura të larta apo keni veshur rroba të trasha.

Lexo Artikullin e plotë

Këto janë simptomat më të hershme të TENSIONIT TË LARTË TË GJAKUT të cilat së paku një në pesë njerëz nuk e di që i ka

👤RedaksiaI 🕔20:17 24.08.2016

Tensioni i lartë i gjakut zakonisht nuk shfaq simptoma dhe njerëzit kryesisht nuk shkojnë te mjeku për t’u kontrolluar. Megjithatë, ekzistojnë disa simptoma të cilat mund të jenë tregues të hipertensionit, ndonëse vështirë mund të dallohen, sepse fjala është për dukuritë shumë të shpeshta.

Lexo Artikullin e plotë

Zbulim i PABESUESHËM! Ky fryt e shkatërron KANCERIN brenda pak MINUTAVE

👤RedaksiaI 🕔10:12 22.08.2016

Ky lajm veçse është shpërndarë tani në të gjithë internetin dhe po i jep shpresë miliona njerëzve që vuajnë nga kanceri.

Lexo Artikullin e plotë

TERAPIA GUA SHA EFEKTIVE NË LIRIMIN E DHIMBJEVE

👤RedaksiaI 🕔19:28 20.08.2016

A vuani nga dhimbjet kronike? Toksiciteti i tepërt në trup? Qarkullim të dobët? Kongjestion limfatik? Inflamacion? Lodhje? Infeksion? Stres fizik apo emocional? Nëse përgjigjja juaj është po atëherë ju do të përfitoni shumë nga trajtimi Gua Sha.

Lexo Artikullin e plotë

Kafja shkakton glaukomë?

👤RedaksiaI 🕔19:17 19.04.2016

Shkencëtarët nga Universiteti Harvard pohojnë që personat, të cilët pinë më shumë se 3 filxhanë kafe në ditë, i ekspozohen rrezikut më të madh për të pasur glaukomë, e cila mund të shkaktojë shikim më të dobët dhe verbëri.

Lexo Artikullin e plotë

Pija ideale që eliminon dhjamin e barkut

👤Redaksia 🕔12:20 18.04.2016

Për personat të cilët nuk kanë mundësi të bëjnë aktivitete të rregullta fizike, ne ju prezantojmë një pije e cila mund të jetë zgjidhje e përkryer.

Lexo Artikullin e plotë

Ja 20 mënyra per ta zhvilluar intelegjencen e femijës tuaj

👤Redaksia 🕔10:10 15.03.2016

Jeni të interesuar ta zhvilloni kreativitetin dhe dëshironi që fëmija juaj të rris intelegjencën, aftësit negociuese si dhe krijimtarin atëhere lejoni fë luaj. Nuk ka rregulla dhe manuel konkret për lojën e fëmijëve.

Lexo Artikullin e plotë

Ekspertët e gjumit: Puna nuk duhet filluar para orës 9 të mëngjesit, është “torturë”

👤Redaksia 🕔10:13 10.09.2015

Sipas ekspertëve të gjumit në Angli njerëzit nën moshën 55 vjeç nuk duhet ta fillojnë punën para orës 9 të mëngjesit pasi është “torturë”.

Lexo Artikullin e plotë

Sapo të zgjoheni pini këtë lëng

👤Redaksia 🕔20:31 20.08.2015

Kur zgjoheni në mëngjes, gjëja e parë që duhet të bëni është që të pini një gotë ujë të ngrohtë me një lugë gjelle lëng limoni.

Lexo Artikullin e plotë

Kujdes, këto gjëra ndikojnë në krijimin e gurëve në veshkë

👤Redaksia 🕔20:29 20.08.2015

Çdokush që ka pasur gurë në veshka, me siguri shtron pyetje se si gjëra aq të vogla mund të shkaktojnë dhimbje të padurueshme.

Lexo Artikullin e plotë