Kthehu ...

Lajme

Kufiri mes Bujanocit dhe Vranjës, u vendos me bekimin e Kongresit të Berlinit më 1878

👤Redaksia 🕔11:37 17.09.2014

Kufiri përmes trojeve etnike të Shqipërisë së Vjetër Verilindore i vendosur pa drejtësisht më 1879, përherë do të jetë një plagë e pashërueshme që kërkon të shqyrtohet sa më parë!

Lexo Artikullin e plotë

Preshevë: PDSH zyrtarisht deklarohet pro pjesëmarrjes në zgjedhjet e 26 tetorit

👤Redaksia 🕔11:24 17.09.2014

Partia Demokratike Shqiptare edhe zyrtarisht ka dal me qëndrimin e saj për pjesëmarrje në zgjedhjet për Këshillin Kombëtarë Shqiptarë.

Lexo Artikullin e plotë

Ja emrat e 12 imamëve të BIK- ut që u arrestuan sot

👤Redaksia 🕔10:50 17.09.2014

Policia e Kosovës ka kryer të mërkurën në orët e hershme të mëngjesit një aksion policor në tërë vendin, në ndjekje të personave të dyshuar për nxitje të urrejtjes ndërfetare dhe përçarjes kombëtare, që bie ndesh me rendin kushtetues të Republikës së Kosovës.

Lexo Artikullin e plotë

Pesëmbëdhjetë të arrestuar në Kosovë, aksioni po vazhdonë

👤Redaksia 🕔09:05 17.09.2014

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion, gjatë të cilit kanë përfunduar në pranga pesëmbëdhjetë të dyshuar për terrorizëm. Koha. net merr vesh nga burime policore se ndër ta pesë janë imamë dhe një politikanë.

Lexo Artikullin e plotë

Arrestohen Shefqet Krasniqi dhe Fuad Ramiqi

👤Redaksia 🕔08:14 17.09.2014

Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, është arrestuar të mërkurën në orët e hershme të mëngjesit nga Policia e Kosovës. Ndër të arrestuarit mësohet se është edhe drejtuesi i partisë LISBA, Fuad Ramiqi.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiptarë nga Lugina, pjesë të shërbimit sekret UDB! (video)

👤Redaksia 🕔23:09 16.09.2014

Zoran Stijoviç njëri prej njerëzve më të rëndësishëm në shërbimin sekret serb apo Jugosllavë të njohur si DB (Drzavna bezbednost – shërbimi sekret) ka ndjekur shumë ngjarje.

Lexo Artikullin e plotë

Policëve kosovarë gjumi i kushton me suspendim

👤Redaksia 🕔22:11 16.09.2014

Dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë suspenduar nga puna për 48 orë, ndërkohë që Inspektorati Policor i Kosovës ka nisur hetimet ndaj tyre, pasi që janë fotografuar duke fjetur në veturën e tyre zyrtare gjatë detyrës.

Lexo Artikullin e plotë

Mediet greke: Po përgatitet arrestimi i Sali Berishës

👤Redaksia 🕔22:03 16.09.2014

Qeveria e kryeministrit Edi Rama po përgatit arrestimin e ish kryeministrit Sali Berisha, raportuan të martën medie greke duke cituar burime nga Tirana zyrtare.

Lexo Artikullin e plotë

​Festivali “Mirëdita”, në Beograd shpalos kulturën kosovare

👤Redaksia 🕔19:21 16.09.2014

Festivali “Mirëdita, Dobar dan!”, i cili mbahet në Beograd nga data 18 deri më 21 shtator, ka për qëllim njoftimin e publikut serb me skenën kulturore të Kosovës.

Lexo Artikullin e plotë

Takim në Ministrinë e Pushtetit Lokal, kërkohet ndryshimi i vendimit për KKSH-në

👤Redaksia 🕔19:18 16.09.2014

 

Halimi, Kamberi e Beqiri, kërkuan, sot në një takim me Ministrinë e Pushtetit Lokal, ndryshimin e vendimit që ka të bëjë me numrin e anëtarëve të KKSH. Një vendim i këtillë çon në rrugën e bojkotit të zgjedhjeve.

Lexo Artikullin e plotë

Kataklizëm në Serbi: Përmbytjet shkatërrojnë gjithçka që ju del para! (video)

👤Redaksia 🕔19:08 16.09.2014

Pamjet dramatike dhe apokaliptike janë shënuar ditët e fundit në Serbi, ku i gjithë vendi është përfshirë nga rreshjet e mëdha dhe përmbytjeve në disa vendbanime të Serbisë lindore.

Lexo Artikullin e plotë

Serbia paralajmëron ulje pagash e pensionesh 15 për qind

👤Redaksia 🕔19:01 16.09.2014

Kryetari i Këshillit Fiskal të Serbisë, Pavle Petroviq, ka deklaruar sot se në Serbi është e domosdoshme që në mënyrë lineare të bëhet zvogëlimi i pagave dhe i pensioneve për 15 për qind, sepse kjo është masa e vetme e cila do të ketë efekt "tani dhe menjëherë".

Lexo Artikullin e plotë

Bastisje në Bilaç, Musliu: Me këto veprime Serbia po i shpërngul shqiptarët

👤Redaksia 🕔14:18 16.09.2014

Në orët e hershme të paradites së sotme Policia Serbe në një aksion të ndërmarrë në fshatin Bilaç të komunës së Bujanocit ka bastisur tri shtëpi.

 

Lexo Artikullin e plotë

Serbia me disa rajone në gjendje të jashtëzakonshme, lumenjtë jashtë shtratit

👤Redaksia 🕔14:04 16.09.2014

Shirat e rrëmbyer të ditëve të fundit në disa rajone të Serbisë kanë provokuar fryrjen tej mase të lumenjve si edhe përmbytje në territore të gjera të vendit ballkanik.

Lexo Artikullin e plotë

Hyseni: Kosova “pashallëk” i Beogradit?!

👤Redaksia 🕔11:10 16.09.2014

Hija e regjimit të Serbisë duhet të shporret sa më parë nga Kosova! Qytetarët serbë të Kosovës janë shtetas të Kosovës dhe ata nuk mund dhe nuk guxojnë kurrsesi të trajtohen ndryshe nga ajo se si trajtohen shqiptarët e Luginës së Preshevës dhe viseve të tjera gjithandej në Serbi, thotë analisti politik Nehat Hyseni.

Lexo Artikullin e plotë

Biznesmenët turq të interesuar për investime në Maqedoni

👤Redaksia 🕔11:05 16.09.2014

Biznesmenët turq janë të interesuar për investim në turizëm, energjetikë, industrinë metalike dhe kimike në Maqedoni.

Lexo Artikullin e plotë