Kthehu ...

Lajme

Shpërthim në ambasadën amerikane në Mal të Zi

👤RedaksiaR 🕔09:00 22.02.2018

Në mesnatë ka ndodhur një një shpërthim në ambasadën amerikane në Mal të Zi.

Lexo Artikullin e plotë

Demarkacioni sot në Kuvend

👤RedaksiaR 🕔08:57 22.02.2018

Kuvendi shqyrton demarkacionin

Lexo Artikullin e plotë

Dialogu Prishtinë-Beograd, thelbësor për stabilizimin e rajonit

👤RedaksiaR 🕔08:54 22.02.2018

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian ka thënë se Franca është e angazhuar që Ballkani Perëndimor t’i bashkohet BE-së.

Lexo Artikullin e plotë

Delawie: Çudi sa shumë po punoni për t'i mbajtur të izoluar qytetarët

👤RedaksiaR 🕔08:51 22.02.2018

Delawie ''godet'' të gjitha partitë

Lexo Artikullin e plotë

Ambasada amerikane reagon ndaj idesë së Ramës për një president të përbashkët

👤RedaksiaR 🕔08:49 22.02.2018

Ky është reagimi i Ambasadës

Lexo Artikullin e plotë

Kamberi priti ambasadorin e Gjermanisë Dittmann

👤Redaksia 🕔21:03 21.02.2018

Kryetari i komunës së Bujnaocit ka pritur në takim me Ambasadorin e Gjermanisë të akredituar në Beograd, Axel Dittmann.

Lexo Artikullin e plotë

Haradinaj: Po punojmë që “Trepça” të mundë të operojë vetë

👤RedaksiaR 🕔14:14 21.02.2018

Gjiganti ekonomik kosovar “Trepça” edhe më tutje vazhdon të mbetet njëra prej sfidave më të mëdha të Qeverisë së Kosovës, ndonëse Ligji për “Trepçën” është miratuar për më shumë se dy vjet. 29-vjetori i minatorëve të “Trepçës” e gjen atë pa Bordin Menaxhues dhe atë Mbikëqyrës, pa Statutin e saj, tani kur me ligj “Trepça” i është kthyer Kosovës dhe do të jetë promotori kryesor i zhvillimit të shtetit, shkruan sot Gazeta "Zëri".

Lexo Artikullin e plotë

Deputetët e LDK-së takojnë Delawien dhe Apostolovan, konfirmojnë votën pro Demarkacionit

👤RedaksiaR 🕔14:12 21.02.2018

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan sot me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie dhe shefen e Zyrës së BE–së, Nataliya Apostolova.

Lexo Artikullin e plotë

UNICEF me deklaratë të zbrazët: S’kemi fjalë për vuajtjet e fëmijëve sirianë

👤Redaksia 🕔09:47 21.02.2018

Fondacioni i OKB-së për fëmijë, UNICEF, ka publikuar një deklaratë të zbrazët me qëllim që të shprehë mllefin në lidhje me viktimat në mase të fëmijëve sirianë nëpër enklavat në lindje të Ghuota dhe Damascus.

Lexo Artikullin e plotë

Nënshkruhet marrëveshja për sigurime sociale mes Kosovës dhe Belgjikës

👤RedaksiaR 🕔09:31 21.02.2018

Sot, në një ceremoni rasti në Bruksel, Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica ka nënshkruar Marrëveshjen për Sigurime Sociale me homologen e tij, Ministren e Çështjeve Sociale dhe Shëndetit Publik, Dr. Maggie De Block.

Lexo Artikullin e plotë

Bernard Kushner thotë se Specialja dëmton UÇK-në (VIDEO)

👤RedaksiaR 🕔08:58 21.02.2018

Bernard Kushner në pjesën e dytë të intervistës në Klan Kosova ka deklaruar se Gjykata Speciale e dëmton imazhin e shtetit.

Lexo Artikullin e plotë

Sergej Llavrov për vizitë në Slloveni dhe Serbi

👤RedaksiaR 🕔08:53 21.02.2018

Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Llavrov sot do të qëndrojë për vizitë në Slloveni dhe Serbi.

Lexo Artikullin e plotë

Qasja në dokumentet e rëndësisë publike e mundur në Bujanoc, kërkesa jo transparente (video)

👤Redaksia 🕔08:17 21.02.2018

Komuna e Bujanocit e ka të autorizuar personin i cili merret me menaxhimin e kërkesave të qytetarëve për qasje në dokumentet e rëndësisë publike mirëpo në ueb-faqen zyrtare nuk gjendet formulari përkatës.

Lexo Artikullin e plotë

KF “Tërnoci” mirënjohës për pritjen në Mynih të Gjermanisë

👤RedaksiaR 🕔08:08 21.02.2018

Klubi i futbollit “Tërnoci” nga komuna e Bujanocit ka zhvilluar ndeshje miqësore me FC “Kosova” në Mynih të Gjermanisë dhe shënuar një fitore 2:0 në favor të mysafirit.

Lexo Artikullin e plotë

Premtimi i Vuçiqit, pas takimit me gjermanët: Zgjidhja me Kosovën bëhet në këtë muaj

👤RedaksiaR 🕔14:05 20.02.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç thotë se kishte “një bisedë të sinqertë” me ministrin e jashtëm gjerman Sigmar Gabriel.

Lexo Artikullin e plotë

Presidenti Thaçi dekoron Bernard Kouchnerin (FOTO)

👤RedaksiaR 🕔14:02 20.02.2018

Presidenti, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare, ish-kryeadministratorin e Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë  Bernard Kouchner.

Lexo Artikullin e plotë