404

Ne e vërejmë se ju e keni humbur rrugën! Faqen të cilën e kërkoni nuk është këtu.
Ndoshta ju duhet të kaloni në Kryefaqe ose të provoni kërkimin:
Kthehu ...

Kërkimi për ""

Mustafa: Momenti më i volitshëm për Luginën, pala serbe e fokusuar në statusin politik

👤Redaksia 🕔11:32 19.08.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, beson se deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim kufijsh me Serbinë, në kuadër të të cilit mëton ta shtrojë në tavolinën e Brukselit kërkesën e Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën, janë të vonuara.

Lexo Artikullin e plotë

Goli i Messit sërish në historinë e lavdishme të Barcelonës

👤Redaksia 🕔11:24 19.08.2018

Barcelona e startoi kampionatin me një fitore të pastër 3-0 ndaj Alavesit, që arriti të rezistojë deri në minutën e 64-t ndaj katalanëve.

Lexo Artikullin e plotë

Kosova nuk mund ta humb liqenin e Ujmanit

👤Redaksia 🕔11:22 19.08.2018

Liqeni i Ujmanit (Gazivodës) gjendet në territorin e Republikës se Kosovës dhe është ndërtuar me fonde të Buxhetit të Kosovës. Shteti i Serbisë nuk ka bërë asnjë investim në këtë projekt dhe nuk ka të drejtë ligjore që të pretendojë apo tentojë përvetësimin e këtij gjiganti të akumulimit të ujit, thonë ish-funksionarë të lartë të Kosovës në kohën e komunizmit dhe profesorë universitarë në Prishtinë.

Lexo Artikullin e plotë

16 infermiere ngelin shtatzënë në të njëjtën kohë dhe kjo ka nevojë për studim

👤Redaksia 🕔11:17 19.08.2018

Gjashtëmbëdhjetë infermierë që punojnë në njësinë e kujdesit intensiv të Qendrës Mjekësore Desert Banner në Mesa të Arizonës, janë shtatzënë. Po, të gjitha në të njëjtën kohë dhe presin madje të lindin foshnjet e tyre në të njëjtin muaj.

Lexo Artikullin e plotë

Vdes Kofi Annan, diplomati që "ringjalli" OKB-në

👤Redaksia 🕔15:59 18.08.2018

Kofi Annan, afrikani i parë me ngjyrë që është emëruar Sekretar i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, ka vdekur në moshën 80 vjeçare në Zvicër, kanë njoftuar ndihmësit e tij.

Lexo Artikullin e plotë

Eminja nga Tirana, 78 vjeçarja që shkoi 14 herë në Haxh

👤Redaksia 🕔15:49 18.08.2018

Emine Derhemi, 78 vjeçe, nga Tirana edhe pse në pension ka punuar për shumë vite vetëm për të siguruar të ardhurat që ajo të realizojë udhëtimin për Haxhin.

Lexo Artikullin e plotë

Ndryshimi i orës? Jo, faleminderit!

👤Redaksia 🕔15:46 18.08.2018

A duhet që bukuria e Europës të shkëlqejë pafundësisht prej orës verore? Anketimi i BE-së mbi ndryshimin e orës në Europë shënon pjesëmarrje rekord. Më 16 gusht afati përfundoi, por duhet kohë për të mësuar rezultatin.

Lexo Artikullin e plotë

Dy milionë myslimanë pritet të nisin Haxhin javën e ardhshme

👤Redaksia 🕔15:39 18.08.2018

Është vlerësuar se rreth 2 milionë myslimanë do të bashkohen javën e ardhshme për Haxh në Arabinë Saudite.

Lexo Artikullin e plotë

Gazetari Haxhiu: Ka pajtim marrjes së Preshevës dhe dhënies së një pjese minore të Veriut

👤Redaksia 🕔15:27 18.08.2018

Duke filluar nga faza finale e dialogut Kosovë-Serbi. Nisma e presidentit Thaçi për ‘korrigjimin e kufijve’. Shumë debate dhe shumë lëvizje diplomatike krejt të reja për Ballkanin e veçanërisht për çështjen shqiptare. A po përvijohet një politike e re amerikane për Ballkanin? Flet gazetari Baton Haxhiu.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiptaro-amerikani “Benjamin Steakhouse” hap restorant në Tokio

👤Redaksia 🕔09:46 18.08.2018

Shqiptaro-amerikani që shkëlqeu me dy restorante në Nju Jork dhe ka të punësuar mbi 500 shqiptarë, hapi sot restorantin tjetër në Tokio të Japonisë.

Lexo Artikullin e plotë

Reali ofron 300 milionë euro për Neymarin

👤Redaksia 🕔09:43 18.08.2018

Real Madridi është duke i bërë gati 300 milionë euro për sulmuesin e Paris Saint-Germainit, Neymar.

Lexo Artikullin e plotë

Kur njeriu vdes, çfarë bëhet me llogaritë e tij në rrjetet sociale?!

👤Redaksia 🕔09:35 18.08.2018

Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet tani duhet të përballen edhe me rregullat ndonjëherë të ndërlikuara të pas-jetës dixhitale

Lexo Artikullin e plotë

Ish-ambasadori malazez në NATO: Një shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi mund të shkaktojë konflikte të reja në Ballkan

👤Redaksia 🕔09:33 18.08.2018

Vesko Garceviç, një ish-ambasador malazez në NATO, OSBE dhe organizata të tjera ndërkombëtare, aktualisht një profesor në Shkollën Frederick S. Pardee për Studime Globale, në Universitetin e Bostonit, konsideron se një shkëmbim territoresh midis Kosovës dhe Serbisë mund të shkaktojë një reagim zinxhir dhe destabilitet në të gjithë Ballkanin dhe Perëndimi duhet të hapë sytë për pasojat shkatërruese që mund të sjellë kjo.

Lexo Artikullin e plotë

Dita e Armatës së Maqedonisë, ushtarët shqiptarë të diskriminuar

👤Redaksia 🕔09:25 18.08.2018

Në listën e njësitit ushtarak elitar “Ujqit” nuk gjendet asnjë emër shqiptar, edhe përkundër premtimeve të njëpasnjëshme të funksionarëve shqiptarë për përfaqësim të denjë në mbrojtjen e shtetit.

Lexo Artikullin e plotë

Delawie: Ka kufizime se çka do të pranojmë si marrëveshje Kosovë-Serbi

👤Redaksia 🕔09:12 18.08.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, ka thënë se vendi i tij ka disa kufizime se çka do të pranohet si marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

Lexo Artikullin e plotë

Ministri Ruzhiq shpall zgjedhjet për këshillat nacionale në Serbi për 4 nëntor

👤Redaksia 🕔14:04 17.08.2018

Ministri i Administratës Publike dhe Vetëqeverisjes lokale, Branko Ruzhiq ka shpallur zgjedhjet për 4 nëntor për këshillat nacionale të pakicave kombëtare në Serbi.

Lexo Artikullin e plotë