Historike: Gzim Selmani, kampion në WWE-RAW
Sport

Historike: Gzim Selmani, kampion në WWE-RAW

07.Nov.2018 09:31
0
Gzim Selmani na ka bëri krenar të gjithëve.
 
 Gzim Selmani është shpallur kampin në WWE-RAW.

Luftëtari nga Mitrovica arriti që të triumfoi në sportin tashmë të njohur botërisht, së bashku me partnerin e tij, Akam AOP, përcjell “lajmi.net”.

Gzim Selmani njihet në Smack Down me emrin artistik Rezar, e që meçi mori vëmendje të madhe.

Mitrovicasi është shqiptari i parë që merr pjesë në WWE, përkatësisht në RAW, duke arritur të shkruaj histori qysh në hapat e parë në këtë sport.

Gzim Selmani, lindur më 16 qershor 1994, i cili njihet ndryshe edhe si “Psikopati shqiptar”, është një mundës profesionist, i specializuar në artet marciale dhe kampion i peshave të rënda në kikboks.

Ai ka nënshkruar aktualisht me WWE, ku performon për RAW me etiketimin Rezar./Lajmi.net/

 

Xhemaili nga Lugina e Preshevës mundë t’i bashkohet kombëtares shqiptare U21
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration