Historia e shitësit të akulloreve, që u bë miliarder pa e ditur
Atraktive

Historia e shitësit të akulloreve, që u bë miliarder pa e ditur

28.Oct.2018 06:02
0

Shitësi pakistanez i akullore, Muhamed Abdul Kadir u bë një miliarder brenda natës, por që nuk e dinte këtë.

Ai në fakt ai ishte viktimë e hapjes së një të llogarive të rreme bankare, që ishte hapur në emrin e tij, duke përdorur kopjen e letërnjoftimit të tij, pa e ditur ai.

Pasi ishte arrestuar nga agjentë e Hetimeve Federale të Pakistanit, shitësi i akulloreve mësoi se në llogarinë e tij bankare kishte 2.3 miliardë rupi, ose rreth 15 milionë euro.

 

Kadiri e gjeti veten në qendër të hetimit, si i dyshuar për pastrimin e parave.

“Unë jam njeriu që ka më së paku fat në botë. Pasi kamë mësuar për shumën e madhe të parave, ato u zhduken”, tha ai.

Ai u ankua se jeta e tij u kthye përmbysë, pasi ishte bërë një miliarder “i shfrenuar” dhe tani fqinjët e tij po tallen me të, ndërsa tha se më nuk ndihet i sigurt.

Kadir përfundimisht është shfajësuar, pasi ai nuk di të shkruajë edhe pse llogaria është hapur duke përdorur një kopje të vlefshme të letërnjoftimit të tij
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration