Haradinaj: Marrëveshja me Serbinë mund të nënshkruhet në Uashington
Rajoni dhe Politika

Haradinaj: Marrëveshja me Serbinë mund të nënshkruhet në Uashington

14.May.2019 15:04
0

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot në një konferencë për media ka folur për procesin e bisedimeve me Serbinë.

 Ai tha se në këtë proces më nuk do të ketë ketë biseda për ndarje të Kosovës e as për lojë me kufijtë.

“Nuk mund ti paragjykojë kështu proceset. Procesi tash është në duar të sigurta. I është heq nga dora Mogherinit. Tashmë një gjë të tillë e kanë në dorë kancelarja Angela Merkel, dhe presidenti i Francës, Emanuel Makron. Ka stabilitet, kjo është kryesorja”, deklaroi Haradinaj.

Ai ka thënë se nuk mund të parashikojë se si mund të ecin proceset, por që nuk e përjashton edhe mundësinë që një marrëveshje përfundimtare me Serbin të nënshkruhet në Uashington.

“Rusia është tërheq prej Ballkanit kohë më parë. Amerika nuk ka hequr dorë nga Ballkani. Nuk mundet askush me tërheq Amerikën nga proceset në Ballkan”, ka shtuar Haradinaj”, është shprehur ai.

Këto komente Haradinaj i ka bërë kur është pyetur nga gazetarët, se pas Samitit të Parisit, do të mbahet edhe një takim në Bruksel, dhe më pas do të përfundojë në Shtëpinë e Bardhë për nënshkrim.

Ani pse agjëron dhe falesh mund të dënohesh! Sqaron këtë Elvis Naçi!
Shefat Isufi i gatshëm për meçin e karrierës, e ka këtë mesazh për shqiptarët (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration