Hapet panairi i librit në aab, promovohen libra të rinj shkencor
Kulturë

Hapet panairi i librit në aab, promovohen libra të rinj shkencor

10.Oct.2019 08:53
0

Në kolegjin AAB është hapur ‘Panairi vjeshtor i librit AAB 2019”, ku po marrin pjesë 40 botues nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia dhe botues ndërkombëtar.

Panairet e tilla u thanë se kanë për qëllim që të bëjnë bashkë botuesin me lexuesin, dhe organizimi në një ambient universitar u cilësua si i mirëseardhur.

Prorektori në AAB, Hasan Saliu duke folur për rëndësinë e panairit,  bëri të ditur se do  të promovojnë tre libra shkencor.

 

Ndërsa, drejtoresha e Kulturës në komunën e Prishtinës, Blerta Basholli u shpreh  se ky panair është i rëndësisë  së veçantë për vet studentët e këtij kolegji.

Fjalë të mira për këtë panair pati dhe sekretari i Shoqatës së Botuesve të Kosovës, Arbër Rrahmani , i cili tha se panairet e tilla janë vlera për shoqërinë tonë.

Në mesin e shumë shtëpive botuese që ishin të pranishme, Fatmir Halili nga “ProkultPress” tha se panairet e tilla janë të mirëseardhura.

Ndryshe ky është edicioni i dytë i panairit vjeshtor të librit në kolegjin AAB.

Japonezët i lyejnë lopët e zeza si zebra për të parë si ndikon kjo te mizat
“Mini Shengeni Ballkanik”, deri më 2021 lëvizja me letërnjoftime midis Serbisë e Shqipërisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration