Haliti thotë se Serbia dëshiron që Kosova të mos e heq taksën
Rajoni dhe Politika

Haliti thotë se Serbia dëshiron që Kosova të mos e heq taksën

11.Mar.2019 20:59
0

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se është koha që taksa ndaj Serbisë të pezullohet dhe t’i hapet rruga dialogut.

“Unë mendoj që është koha që përfaqësuesit të ulen ose qeveria ta nxjerrë një vendim që ta pezullojnë taksën për ta parë si po zhvillohet situata”.

“Kjo do t’u hapte mundësi palëve që të ushtrojnë një trysni të barabartë që Kosova dhe Serbia të arrijnë marrëveshje”, ka thënë Haliti në RTK.

“Unë mendoj që është koha të mos mendojmë e veprojmë me inate. Serbia është shumë e interesuar që ne të mos e heqim taksën”, tha ai.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/havit-haliti.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Këshilltari i Merkelit: 2019-a vit i mundshëm për marrëveshje me Serbinë
Studenti britanik i vetëm me biçikletë shëtit në 20 vende të botës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration