Hahn sot dhe nesër në Beograd, bisedon me Vuçiqin për Kosovën
Rajoni dhe Politika

Hahn sot dhe nesër në Beograd, bisedon me Vuçiqin për Kosovën

25.Jul.2019 10:44
0

Komisionari evropian për negociatat e pranimit Johannes Hahn mbërrin për vizitë dyditore në Beograd.

Komisionari evropian për negociatat e pranimit Johannes Hahn do ta vizitojë sot dhe nesër Beogradin ku do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Kryeministren, Ana Bërnabiq. “Tanjug” raporton se ata do të diskutojnë për reformat në Serbi, por edhe gjendjen në rajon përfshirë negociatat mes Kosovës dhe Serbisë.

Hahn gjatë vizitës dyditore në Beograd do të mbërrijë pas një vizite në Shkup. /Lajmi.net/

GoPro Hero 7: Pse duhet të kënaqeni në aksion, duke i ruajtur kujtimet?
Sinjale nga Moska: Serbia e gatshme të nënshkruaj çfarëdo marrëveshje me Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration