Guardiola thotë se nuk e ka kërkuar asnjëherë transferimin e Messit
Sport

Guardiola thotë se nuk e ka kërkuar asnjëherë transferimin e Messit

03.Nov.2018 09:20
0

Lionel Messi asnjëherë nuk ka qenë një nga lojtarët që trajneri Pep Guardiola iu ka kërkuar klubeve që ta transferojnë.

Që prej largimit nga Barcelona Guardiola kishte marrë drejtimin e Bayern Munichut, dhe tani e udhëheq Manchester Cityn, transmeton Koha.net.

E së fundmi El Mundo ka raportuar se City ishte i gatshëm të paguante klauzolën prej 250 milionë euro të Messit në tetorin e vitit të kaluar, dhe t’i ofronte argjentinasit pagë të njëjtë si te Barça, por Guardiola ka mohuar gjithçka.

“Kur u largova nga Barcelona dhe shkova te Bayerni dhe Manchester City asnjëherë s’kam kërkuar transferimin e Messit. Madje asnjëherë nuk kam shkuar tek asnjëri klub për t’i thënë e dua këtë lojtar. E di se sa i rëndësishëm është ai për Barcelonën, dhe asnjëherë s’kam bërë hapin e parë për ta kërkuar atë. Një mijë herë e kam thënë që dua që ai të qëndrojë në Barcelonë, dhe ende e dua këtë”, ka deklaruar Guardiola.

Më 2017 Messi kishte vazhduar kontratën me Barcelonën me ç’rast klauzola e tij ishte 700 milionë euro.

Mrekullitë e arrës së kokosit
Askush si Mbappe në 45 vitet e fundit në Francë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration