Gjykata në Francë vendos: Gjeli i zhurmshëm mund këndojë
Atraktive

Gjykata në Francë vendos: Gjeli i zhurmshëm mund këndojë

07.Sep.2019 08:46
0

Një Gjykatë në Francë ka hedhur poshtë ankesën për zhurmën që shkaktoi një gjel. Gjykata, ka vendosur që gjeli i zhurmshëm mund të vazhdojë të këndojë. 

Ajo mori vendim që gjeli Maurice mund të vazhdojë të këndojë, duke hedhur poshtë ankesën e komisionit, i cili akuzoi pronarin e tij për shkak të zhurmës. Pronarja e Maurice, Korin Feso, mund të mbajë gjelin në ishullin e vogël Oleron të Francës.

Sot, gjykata hodhi poshtë ankesën e një çifti që ankohej se gjeli po bën shumë zhurmë, dhe i urdhëroi ata të paguanin 1000 euro ose 897 funte, si dëme që i shkaktuan pronarit të Maurice, shkruan The Guardian, transmeton Koha.

Image
Messi mund të shkojë ku të dojë para sezonit 2020/21
Kosova gjunjëzon Çekinë në “Fadil Vokrri”, merr kreun në Grupin A
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration