Gjuriq për skandalin me armë: I gjithë populli serb në Kosovë është i turpëruar
Rajoni dhe Politika

Gjuriq për skandalin me armë: I gjithë populli serb në Kosovë është i turpëruar

25.Dec.2019 08:41
0

Marinika Tepiq, nënkryetare e Partisë së Lirisë dhe Drejtësisë ‘SSP’ gjatë ditës së sotme ka thënë se ministri i Jashësm serb, Ivica Daçiq, ka mbledhur para nga biznesmenë e tregtarë armësh për të tërhequr njohjet e Kosovës.

Tepic ka thënë se për këtë duhet të jetë i njoftuar presidenti serb Aleksandar Vuçiq, dhe të përgjigjet në pyetjet e saj.

Lidhur me këto deklarata ka reaguar, drejtori i të ashtuquajtures Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq.

Ai ka thënë se sot se i gjithë populli serb në Kosovë u trishtua dhe u turpërua nga sjellja e deputetes Marinika Tepiq dhe liderit të partisë Dragan Djilas.

“Aleanca për Kosovën e Re e Behgjet Pacollit dhe partia e biznesmenit serb Dragan Djilas sot flasin publikisht dhe me një zë në mbështetje të shkatrrimit të Serbisë, me një zë të fortë kundër fushatës për tërheqjen e njohjes së pavarësisë të shpallur në mënyrë të njëanshme të Kosovës, e cila është një nga sukseset më domethënëse të Serbisë në mbrojtjen e negociatave”, tha Gjuriq.

Si t’i rregulloni financat para se të hyni në vitin 2020
Mustafa: Viti 2019 i jashtëzakonshëm në bujqësi dhe bizneset lokale në komunën e Bujanocit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration