Gjërat e rëndësishme që kanë ndodhur gjatë 2018-ës, për të cilat nuk jeni në dijeni
Atraktive

Gjërat e rëndësishme që kanë ndodhur gjatë 2018-ës, për të cilat nuk jeni në dijeni

21.Dec.2018 08:51
0
Më 1 janar 2019, çdo person i lindur para vitit 2000 do të jetë një i rritur. Kjo mund të duket çmenduringa perspektiva e dikujt që ka lindur në vitet 1990.
 
Ky artikull do të shqyrtojë tregimet që shumë njerëz nuk kanë dëgjuar për to përgjatë vitit 2018, por që janë me rëndësi, transmeton lajmi.net.

1. Luftimi i kratomit është intensifikuar

Kratom është një barishte nga Azia Juglindore, e gjetur në xhungla të dendura të Borneos së Indonezisë dhe zonave përreth. Ajo është ilaç kundër dhimbjeve efektive, me alkaloid aktiv Mitragynin.

2. Kina deklaroi që do të kufizojnë sasinë e glifosatit në ushqim

Kina kohët e fundit deklaroi se ata do të futnin kufizime të glifosatit në ushqim. Ky pesticid luan rolin e eliminimit të ndonjë bakterieje të mundshme që mund të gjendet në mesin e produkteve ushqimore.

3. Harvardi zbuloi se do të pikturonte qiellin me sprej

Njoftuar në revistën Nature muajin e kaluar, ata do të bëjnë me sprej grimcat e karbonatit të kalciumit në qiell për të imituar hirin vullkanik duke bllokuar Diellin, si pjesë e këtij plani për të “parandaluar ngrohjen globale” që spikatet në qiell çdo ditë. /Lajmi.net/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration