Gjendje e jashtëzakonshme në 16 qytete në Serbi për shkak të Kovid-19
Rajoni dhe Politika

Gjendje e jashtëzakonshme në 16 qytete në Serbi për shkak të Kovid-19

07.Jul.2020 12:32
0

Në Serbi është shpallur gjendje e jashtëzakonshme në 16 qytete dhe komuna për shkak të përkeqësimit të situatës epidemiologjike.

Gjendja e jashtëzakonshme, e cila përfshin masa të posaçme për ta parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, është në fuqi në Beograd, Bogatiq, Vladiçin Han, Luçani, Novi Pazar, Tutin, Kragujevac, Vranjë, Ivanjicë, Shabac, Çaçak, Kralevë, Arile, Pozhegë, Uzhicë dhe Priboj.

Në Serbi, në 24 orët e fundit janë konfirmuar 289 raste të reja të koronavirusit, në bazë të 7,872 mostrave të testuara. Në të njëjtën periudhë kanë vdekur edhe gjashtë persona, në respiratorë janë të vendosur 93 persona.

Gjendje e rëndë me koronavirus në rrethin e Vrajës, komuna e Bujanocit çka me gjendjen e jashtëzakonshme?
Sonja Biserko: Plani për ndarje me shqiptarët apo bashkimi i Luginës me Kosovën, kur filloi ?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration