Gili dhe Ilir Berani shënojnë 33 vjetorin e karrierës me program muzikor
Kulturë

Gili dhe Ilir Berani shënojnë 33 vjetorin e karrierës me program muzikor

04.Jan.2019 14:26
0

Me rastin e shënimit të 33 vjetorit të karrierës, kompozitori dhe tekstshkruesi i njohur, Ilir Berani dhe bashkëshortja e tij, Gili kanë realizuar një program muzikor i cili do të shfaqet në Radiotelevizionin 21. Ky program muzikor do të shfaqet nga ora 20:00.

Në mesin e shumë artistëve që do të marrin pjesë janë Sinan Vllasliu, Dani, Xeni, Meda, Malësori, Nexhat Osmani, Shkurte Fejza, Remzie Osmani, Edona Llalloshi, Shkurte Gashi e të tjerë.

Përmes një postimi në Facebook, Berani ka falënderuar të gjithë bashkëpunëtorët nga sfera e muzikës dhe stafin e Radiotelevizionit 21. “Komplet emisioni ku prezentoj nje pjese te kengeve te mija te realizuara neper vite! Flm te gjithe kolegeve muzikante ( orkestrues e instrumentaliste) si dhe kengetaret e mrrekullueshem per bashkepunimet e shumta! Flm komplet stafit tv21 per perkrahjen e vazhdueshme”, shkroi Berani.

       

Deri më 15 janar konkurs për “Romanin e vitit” paraqitja në QKI
Filmit "Martesa" i ndahet një çmim
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration