Gara për Champions, Interi i përgjigjet Milanit e Romës
Sport

Gara për Champions, Interi i përgjigjet Milanit e Romës

15.Apr.2019 08:13
0

nteri iu është përgjigjur me të njëjtin hap dy rivalëve të tjerë në garën për të siguruar kualifikimin në Champions League sezonin e ardhshëm, Milanit dhe Romës, duke fituar në ndeshjen e fundit për këtë të dielë 3-1 përballë Frosinones në transfertë.

Kur kanë mbetur edhe 6 javë nga fundi i sezonit të Serie A, Inter ruan distancën prej 5 pikësh nga kuqezinjtë dhe 6 pikësh nga verdhekuqtë e Romës, që në këtë javë kishin fituar ndeshjet respektive ndaj Lazios dhe Udineses.

Sa i përket ndeshjes në stadiumin “Benito Stirpe”, mund të thuhet se ishte pa shumë histori, teksa u zhbllokua që në minutën e 19 nga Nainggolan, pas një gjuajtjeje me kokë. Vetëm pak minuta më vonë, Chibsah do të rrëzonte Skriniarin në zonën e rreptësisë dhe, nga pika e bardhë e 11-metërshit, Perisiç do të dyfishonte shifrat.

Në pjesën e dytë, Cassata do të rikthente shpresat për vendasit që luftojnë për mbijetesën, por Vecino në minutën e 93-të do të mbyllte gjithçka, pas asistit të Icardit.

Salah optimist: Na dalin 4 fitore për të fituar titullin
Buhiqi i Preshevës pa ujë të pijshëm, nxënësit presin transport nga komuna
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration