Galaxy Note 9 shkëlqen përballë iPhone XS Max në jetëgjatësinë e baterisë (VIDEO)
Shkencë dhe teknologji

Galaxy Note 9 shkëlqen përballë iPhone XS Max në jetëgjatësinë e baterisë (VIDEO)

15.Oct.2018 10:31
0

Gjatë krahasimit të baterive u kryen veprime si thirrje telefonike, SMS, lojëra, shfletim në internet, shikimi i videove e shumë të tjera.

Muajin e kaluar pamë iPhone XS Max teksa “gjunjëzonte” Samsung Galaxy Note 9 në një garë shpejtësie.

Sot kemi një krahasim tjetër mes dy telefonëve më të mirë të dy rivalëve të përbetuar ku Note 9 theu hegjemoninë e XS Max në jetëgjatësinë e baterisë.

Ndërsa Note 9 ka një bateri 20% më të madhe prej 4,000 mAh krahasuar me 3,174 mAh në XS Max, procesori A12 i këtij të fundit duhet të mbyllte këtë hendek.

 

Gjatë krahasimit të baterive u kryen veprime si thirrje telefonike, SMS, lojëra, shfletim në internet, shikimi i videove e shumë të tjera.

Në testimin e parë të thirrjeve telefonike iPhone XS Max humbi vetëm 3% bateri ndërsa Note 9 plot 5%.

Megjithatë iPhone humbi terren në testimet e tjera. Kur bateria e XS Max vdiq, Note 9 kishte dhe 39% më shumë bateri. /PCWorld Albanian

 

 
Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë
Serbia në panik! Kosova tani më afër anëtarësimit në INTERPOL
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration