Futbolli shqiptar në zi, shuhet ish-portieri i Kombëtares
Sport

Futbolli shqiptar në zi, shuhet ish-portieri i Kombëtares

10.Jan.2019 10:08
0

Futbolli shqiptar ka humbur sot një personalitet të shquar. Në moshën 78-vjeçare është ndarë nga jeta ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh i Partizanit, Mikel Janku.

Mikel Janku i cili në karrierën e tij ka punuar edhe si gazetar sportiv,  ka lindur në Tiranë më 25 tetor 1941.

Ai ka mbrojtur portën e skuadrës së Partizanit dhe të Kombëtares së Shqipërisë në periudhën 1962-1969 dhe 1964-1967.

foto galeri

foto galeri

Përplasje për statusin e veteranit të UÇPMB-së, Musliu: Ata që dolën në protestë janë profitera (video)
Lugina e Preshevës nuk ka përfaqësues të pranueshëm për Kosovën në ekipin negociator?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration