Frankfurti shkruan historinë, Çelsi dhe Arsenali nuk falin/ Video
Sport

Frankfurti shkruan historinë, Çelsi dhe Arsenali nuk falin/ Video

19.Apr.2019 06:37
0

U luajtën sot 4 sfidat e dyta çerekfinale të Ligës së Europës, nga ku u mësuan edhe skuadrat që shkuan në raundin gjysmëfinal.

Nuk munguan surprizat, teksa spikat eliminimi i Benfikës nga gjermanët e Ajtrakht Frankurit. Pavarësisht triumfit 4-2 të portugezëve në sfidën e parë, shqiponjat arritën të triumfonin në ndeshjen e kthimit me rezultatin 2-0 duke u kualifikuar për më tej.

Në përballjet e tjera, Çelsi mposhti me rezultatin 4-3 Slavian e Pragës, Arsenali triumfoi serish ndaj Napolit me rezultatin 0-1, ndërkohë që edhe Valencia bëri detyrën në shtëpi ndaj Vijarealit. Pra, Arsenali, Çelsi, Valencia dhe Frankfurt janë skuadrat që kualifikohen për në gjysmëfinale.

REZULTATET: 

NAPOLI-ARSENAL 0-1

Lakazet 36′

ÇELSI-SLAVIA PRAGA 4-3

Pedro 5′, 27′ , Deli 10′ (Autogol), Zhirud 17′  / Suçek 26′ , Sevçik 51′, 54′

VALENCIA-VIJAREAL 2-0

Latorre 13′, Parejo 54′ 

FRANKFURT-BENFIKA 2-0

Kostiç 37′, Rode 67′ 

FORMACIONET ZYRTARE:

 

Napoli-Arsenal

 

Celsi-Slavia Prage

 

Formacionet

 

Frankfurt-Benfika

Ambasadori amerikan në Beograd: Serbia duhet ta njohë Kosovën
Thaçi: S’ka marrëveshje përfundimtare me Serbinë pa SHBA-të dhe Mbretërinë e Bashkuar
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration