Fotografitë nga arritja e Clintonit në Aeroportin e Prishtinës, pritet nga Jahjaga e Pacolli
Rajoni dhe Politika

Fotografitë nga arritja e Clintonit në Aeroportin e Prishtinës, pritet nga Jahjaga e Pacolli

11.Jun.2019 13:27
0

Ish-presidenti historik i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbërritur sot në Kosovë për të marrë pjesë në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë.

Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Clinton më pas ka udhëtuar drejt Prishtinës, dhe aktualisht është duke qëndruar në Swis Diamond.

Image 
Image 
Image
Flet skenaristi: Filmi “Kësulat” i kushtohet mbijetesës së njeriut në luftë
Gjermania e Franca vështirë se do ta bindin Kosovën e Serbinë t’i rikthehen dialogut
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration