Filmi horror “it” pushton kinematë, 155 milionë usd për 2 javë
Kulturë

Filmi horror “it” pushton kinematë, 155 milionë usd për 2 javë

18.Sep.2019 09:07
0

Me 155 milionë dollarë të arkëtuar nga biletat në SHBA dhe 323.3 milionë në mbarë botën, brenda vetëm dy javëve të para të shfaqjes në kinema, “It: Chapter Two” duket se do t’i kapërcejë të gjithë filmat e tjerë “It” në Box Office.

Forbes parashikon që filmi i ri, me protoganistë aktorët e famshëm, Jessica Chastain, eJames McAvoy do të grumbullojë gjithsej 560 milionë dollarë brenda kufijve amerikanë e 1 miliardë në të gjithë globin. Përshtatja në ekran e romanit të vitit 1987 nga Stephen King e vazhdon kështu dominimin ndërkombëtar, ndërsa mediat vendase shkruajnë se skenaristi dhe regjisorit Andy Muschietti nuk i mungojnë idetë edhe për një film të tretë, transmeton TCH.

Adhuruesit e Stephen King janë dyndur në kinema për të marrë emocionet e radhës nga kllouni Pennywise në “It: Kapitulli 2.”

Filmi sheh “Klubin e Humbësve” të kthehen së bashku për ta shkatërruar Pennywise një herë e përgjithmonë. I konsideruar si një prej filmave horror më të frikshëm të të gjitha  kohërave, rikthimi i kllounit që ushqehet me makthet e fëmijëve e fshihet në gjirize, ishte pritur me padurim nga fansat, të cilët kanë mundësinë të ndjekin vazhdimin e ngjarjeve pas 27 vjetësh, ndërsa janë shoqëruar gjatë gjithë kohës nga paralajmërimet se ky film, do të ishte edhe më i frikshëm se paraardhësi.

Rekord i ri për ecjen nën ujë me vetëm një frymë
Programi i ëndrrave
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration