Faqja e famshme në Facebook publikon fotografi të Prizrenit, revoltohen serbët
Rajoni dhe Politika

Faqja e famshme në Facebook publikon fotografi të Prizrenit, revoltohen serbët

14.Mar.2019 14:14
0

Faqja e famshme në Facebook, “Civil Engineering Discoveries”, e cila ka mbi 7 milionë përdorues të rrjetit social që e përcjellin, ka publikuar një fotografi të Prizrenit, shkruan Gazeta Express.

Por shume komentues serbë, kanë vërshurar në këtë postim, duke thënë se fotografia është bërë në Serbi dhe se Kosova është Serbi.

Faqja e famshme, në mbishkrimin e saj në publikimin e fotografisë së qytetit të Prizrenit, kanë shkruar “Prizren, Kosovo”.

Kjo ka bërë që dhjetëra komentues serbë të revoltohen dhe të shkruajnë se “Kosova është Serbi”.

Thëniet e filozofit Baruk Spinoza: Nëse doni që e tashmja të jetë ndryshe nga e kaluara...?
Thaçi: Korrigjimi dhe bashkimi i Luginës me Kosovën do të bëhet në mënyrë paqësore
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration