Facebook-u merr vendimin drastik
Shkencë dhe teknologji

Facebook-u merr vendimin drastik

14.Apr.2019 19:20
0

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur.

Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve të aplikacioneve, ka botuar në llogarinë e tij në Twitter se si rrjeti social ka filluar testimin e kësaj mundësi të re për përdoruesit, për të parë biseda dhe kontakte të tyre nga rrjeti social, pa hapje tjetër.

Përmes një postimi, Wong tha:

Facebook po i sjell përsëri bisedat aplikacionit për t’u kthyer në mesazhet e integruara”

Sidoqoftë, deri më tani kjo iniciativë po testohet në një grup të përzgjedhur njerëzish, prandaj ky seksion ka vetëm disa funksione të tij të disponueshme si dërgimi dhe pranimi i mesazheve, por pa qenë në gjendje të bëjë thirrje ose të dërgojë fotografi.

Zbulohet një lloj i ri i species njerëzore
Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration