Facebook konfirmon ndryshimet në platformë, do të shfaq postime më të rëndësishme për ju
Shkencë dhe teknologji

Facebook konfirmon ndryshimet në platformë, do të shfaq postime më të rëndësishme për ju

17.May.2019 17:55
0

Në ditët e para të Facebook, lajmi u rendit nga më i riu, që do të thotë se postimet e fundit nga miqtë dhe faqet shfaqeshin të parat.

Sidoqoftë, gjatë viteve, Facebook ka zgjedhur të përdorë një qasje më algoritmike, ku ata shfaqnin postimet që ata mendojnë se janë më të rëndësishme për ju.

Duket sikur algoritmi i Facebook-ut po ndryshon vazhdimisht, sepse në një post në faqen e internetit të Facebook-ut, kompania ka njoftuar ndryshime të mëtejshme që do t’i bëjnë platformës.

Këto ndryshime pritet të rezultojnë në një ballinë më të personalizuar të lajmeve ku do të filloni të shihni postimet nga ata që janë më pranë jush, dhe kjo do të bëhet përmes sondazheve ku Facebook dëshiron të zbulojë se cilët janë disa nga miqtë tuaj më të afërt.

Sipas Facebook, “Ne shohim ato që dalin nga rezultatet, disa prej të cilave përfshijnë etiketimin në të njëjtat foto, duke reaguar vazhdimisht dhe duke komentuar të njëjtat poste dhe duke shkuar në të njëjtat vende – dhe pastaj përdorin këto modele për të informuar algoritmin tonë. “

Këto ndryshime janë në përputhje me atë që njoftoi më parë platforma e rrjeteve sociale, në të cilën ata dëshironin të bënin ballinën më shumë rreth lidhjes me miqtë dhe familjen tënde, në vend që të shfaqte faqet që ndiqni.

Audi lidh veturat me semaforët për të arritur gjithnjë dritën e gjelbër
16 vjet i duhen trupit të pastrohet pas lënies së duhanit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration